Internet przez Bluetooth

Zastanawiam się nad kupnem telefonu Toshiba G500. Obsługuje on Wi-Fi lecz niestety z tego co wiem nie ma w mojej okolicy żadnych darmowych nadajników :frowning: Tak się zastanawiam czy jest możliwe przesłanie sygnału internetowego przez Bluetooth, wydaje mi się że to jest możliwe lecz nie jestem pewien. Jeżeli to jest możliwe to jak to zrobić i czy są problemy z takim połączeniem ?? ??

P.S.

Mam neostrade 512kb/s.

Raczej 512 nie podzielisz bluetoothem. Lepiej kupić jakiś router coby wifi miał.

to jest możliwe ale tego nie polecam internet przez bluetooth to prawdziwy szajs bo jest z wolny zdecydowanie za wolny

Można robić fajne rzeczy z BT, ale tylko na telefonach które obsługują Personal Area Network. Po zainstalowaniu na kompie odpowiednich sterów i włączeniu tego, dostajemy wirtualną kartę sieciową, telefon dostaje w niej swój własny adres IP i jest widoczny jak komputer. Wtedy należy udostępnić połączenie Internetowe i voila!

Mi udało sie osiągnąć prędkość do 35 kB/s na telefonie (ponad połowa z mojego neo512, na więcej BT nie pozwala chyba), niestety jestem ograniczony zasięgiem adaptera BT.