Internet przez bluetooth

(Szalkowski1) #1

Mam pytanko w jaki sposób skonfigurować i czy jest to wykonalne aby mieć połączenie przez bluetooth z komputerem ktory jest połączony z internetem. Chodzi o to by odbierać internet po przez bluetooth.

(JNJN) #2

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

(Ferdek31) #3

oczywiście, że można, komp widzi Blueotooth jako kartę sieciową i w połączeniach sieciowych konfigurujesz jak zwykłą sieciówkę

(Szalkowski1) #4

Problem w tym że komputer z podłączonym internetem ma albo połączenie z internetem albo bluetooth. Jak zrobić aby chodziły oba?

(Ferdek31) #5

przede wszystkim musisz mieć połączenie z internetem na jednym kompie / nieważne czy neo, radiówka itp. /, dwa adaptery Bluetooth i knofigurujesz jak zwykłą sieć z sieciówkami oczywiście po zainstalowaniu tych Bluetooth

(Szalkowski1) #6

Mam tylko że albo jast połączenie przez bluetooth albo przez sieciówke nie chca dzialać dwa jednocześnie.

(Ferdek31) #7

no bo nie mogą jednocześnie, albo dwie sieciówki albo dwa bluetoothy

(Szalkowski1) #8

W jednym komputerze nie chce chodzić jednocześnie karta sieciowa i bluetooth.

(Ferdek31) #9

dlaczego nie chce, w panelu sterowania powinieneś widzieć połączenie sieciowe i połączenie bluetooth i każde konfigurujesz oddzielnie bo przypuszczam, ze przez połączenie sieciowe "bierzesz" internet, a przez bluetooth chcesz go udostępnić drugiemu kompowi

(Szalkowski1) #10

Właśnie o to dokładnie chodzi czy mozesz podesłać linka do tego jak to skonfigurować?

(Ferdek31) #11

gdzieś to jest na tym portalu w prezentacjach / poszukaj /, ale pamiętaj najpierw musisz skonfigurować bluetoothy, a potem konfigurujesz sieć jak zwykłe karty sieciowe no i przede wszystki musisz udostępnić dostęp do internetu we właściwościach karty, z której z niego korzystasz.

(Slupek) #12

mam podobny problem... udalo mi sie juz polaczyc 2 kompy z malym ale... po nawiazaniu polaczenia tworzone jest polaczenie ale.. w statusie poloaczenia 1 kompa np. 130 wyslanych i 0 odebranych pakietow a w 2 zalozmy 120 wyslanych 0 odebranych. co dziwne inne funkcje bluetooth dzialaly w 2 strony (mozna pzesylac dzwiek w ta i w 2 strone).. mial ktos podobny problem?

(Berentzen2k6qs) #13

a czy ta sie sufrowac po necie w komorce SE k750i poprzez bluetooth?