Internet przez instalację elekrtyczną


(Jas162) #1

Witam.

Mam pewien problem z dostępem do internetu. W miejscu pracy tj. Amelin (koło Ostrołęki) nie mam możliwości założenia numeru od tp bo uznali, że niema możliwości technicznych. Internet mobilny odpada gdyż jest tam tylko EDGE. U właściciela jest normalnie założony telefon jak i neostrada. Teraz chcę poprowadzić kabel elektryczny z puszki która jest na garażu do swojego biura (od garażu do biura jest z jakieś 50 m). Następnie wpuścić ten kabel przez okno w biurze i założyć gniazdko. Następnie w domu właściciela wykorzystać Liveplug: http://allegro.pl/internet-i-siec-lan-po-kablach-z-pradem-dlan-i1771881776.html i do niego podłączyć kablem livebox' a. Następnie w biurze do tego "nowego" gniazdka podłączam drugi taki liveplug i do niego podłączam taki router: http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-router-wifi-wysylka-od-4-50zl-i1767167301.html. Pytanie, czy będzie to działało? Dodam, że dom właściciela jak i garaż jest na jednej fazie. Natomiast biuro jest na innej. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam


(Qmbbsbadvv) #2

Daj sobie spokój z tym Liveplugiem, nie lepiej podciągnąć np skrętkę żelową prosto od Liveboxa do biura, skoro i tak masz ciągnąć jakieś kable.


(Marvin Nekromanta) #3

Liveplugi muszą być na tej samej fazie. Instalacja jest w miarę nowa? Jaką średnicę mają kable?

Nie rozumiem czemu ludzie tak boją się Liveplug'ów. Technicznie to to samo co internet i telefon na jednym kablu :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Jas162) #4

Instalacja nowa to nie jest. Kabelek byłby puszczony po ścianie i kawałek pod ziemią w osłonce. Tak jak napisałem wyżej, dom i garaż są na tej samej fazie.


(Marvin Nekromanta) #5

Na jednym kablu jest oświetlenie garażu i sprzęty? Jeżeli tak to pewnie ma przekrój 3,5mm2 albo większy (IMO można spokojnie korzystać z Livepluga).


(Jas162) #6

Tak, na jednym kablu. Czyli powinno działać. Rozumiem, że router też będzie dzialal?

-- Dodane 26.08.2011 (Pt) 20:16 --

Tak, na jednym kablu. Czyli powinno działać. Rozumiem, że router też będzie dzialal?


(Drobok) #7

Tak, jednak nie masz gwarantowanej prędkości, ze względu na tłumienie przewodów elektrycznych ;]


#8

Miedź, czy jeszcze aluminium? Bo jak aluminium, to daj sobie spokój.


(Jas162) #9

No to tak. Dowiedziałem się, że jest to instalacja miedziana. Postanowiłem, że zamówię te liveplug' i. Sprawdzę czy i jak będzie działać i dam znać. Pozdrawiam