Internet przez kablówkę, brak łączności i brak przyczyny?

Witam

Mam problem ponieważ kupiłem laptopa Fujitsu siemens amilo pro v2030, system operacyjny windows xp z sp2 i przy probie podłączenia internetu przez kablówkę występuje brak łączności lub ograniczona łączność, nawet facet z multimedii podłączający kablówkę nie potrafił uruchomić na nim netu, na innym laptopie z którego właśnie piszę net chodzi bezproblemowo.

Pozdrawiam

Może masz uszkodzona kartę sieciową? Ew. źle zainstalowaną?

bez różnicy czy podłączam kartą sieciową czy przez usb bo łącze się za pomocą modemu kablówki i mam 2 możliwości usb i kablem sieciowym, ale ani jedna ani druga mozliwość nie działa

Nie napisałeś jak wyglądało połączenie z netem w sklepie lub tam gdzie go kupiłeś. Radzę najpierw to sprawdzić, ewentualnie jeszcze przy innym połączeniu sieciowym i w zależności od efektów szukać dalszych przyczyn( w sprzęcie lub dostawcy netu).

do sklepu jeszcze nie pojechałem by to sprawdzić, ale gdy nie będzie innej możliwości będę musiał sie do nich zwrócić

wionek Nalepiej będzie chyba pojechać do sklepu jeżeli laptop jest na gwarancji, niech oni się męczą :smiley:

i chyba tak zrobię, ale z tego co mi wiadomo to mój znajomy ma taki sam problem tylko że na stacjonarnym, ale on jeszcze z tym nic nie zrobił.

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 12:35

jade do sklepu, po powrocie napieszę co było

A jaki masz program zabespieczajacy?Chodzi o to ze mialem ten sam problem kiedy zainstalowalem F- internet security 2007.Net umarl :shock: i pojawila sie ikonka brak polaczenia lub ograniczone

witam okazało się że mój laptop nie potrafi sam uzyska c MAC adresu z modemu kablówki i musiałem go wprowadzić ręcznie