Internet przez kablówkę, brak łączności i brak przyczyny?


(Wionek1) #1

Witam

Mam problem ponieważ kupiłem laptopa Fujitsu siemens amilo pro v2030, system operacyjny windows xp z sp2 i przy probie podłączenia internetu przez kablówkę występuje brak łączności lub ograniczona łączność, nawet facet z multimedii podłączający kablówkę nie potrafił uruchomić na nim netu, na innym laptopie z którego właśnie piszę net chodzi bezproblemowo.

Pozdrawiam


(Szymszejdi) #2

Może masz uszkodzona kartę sieciową? Ew. źle zainstalowaną?


(Wionek1) #3

bez różnicy czy podłączam kartą sieciową czy przez usb bo łącze się za pomocą modemu kablówki i mam 2 możliwości usb i kablem sieciowym, ale ani jedna ani druga mozliwość nie działa


(floyd) #4

Nie napisałeś jak wyglądało połączenie z netem w sklepie lub tam gdzie go kupiłeś. Radzę najpierw to sprawdzić, ewentualnie jeszcze przy innym połączeniu sieciowym i w zależności od efektów szukać dalszych przyczyn( w sprzęcie lub dostawcy netu).


(Wionek1) #5

do sklepu jeszcze nie pojechałem by to sprawdzić, ale gdy nie będzie innej możliwości będę musiał sie do nich zwrócić


(Szymszejdi) #6

wionek Nalepiej będzie chyba pojechać do sklepu jeżeli laptop jest na gwarancji, niech oni się męczą :smiley:


(Wionek1) #7

i chyba tak zrobię, ale z tego co mi wiadomo to mój znajomy ma taki sam problem tylko że na stacjonarnym, ale on jeszcze z tym nic nie zrobił.

Złączono Posta : 06.10.2006 (Pią) 12:35

jade do sklepu, po powrocie napieszę co było


(M Pk) #8

A jaki masz program zabespieczajacy?Chodzi o to ze mialem ten sam problem kiedy zainstalowalem F- internet security 2007.Net umarl :shock: i pojawila sie ikonka brak polaczenia lub ograniczone


(Wionek1) #9

witam okazało się że mój laptop nie potrafi sam uzyska c MAC adresu z modemu kablówki i musiałem go wprowadzić ręcznie