Internet przez klasyczny modem z latopem


(Uzi123) #1

Mam dostęp do internetu przez modem (taki PCI) i z pewnych powodów nie chcę (właściwie to nie mogę) go ruszyć. Teraz nabyłem laptopa, mającego jeden drobny mankament - brak wbudowanego modemu. Komputer ten dysponuje tylko wejściami usb,ExpressCard, LAN. Pytanie jest jak podłączyć laptopa do internetu? Wiem, że kiedyś były modemy na USB, ale nie widzę ich nigdzie w sprzedaży. Zastanawiam się też nad czymś takim takim, ale z tego co widzę, to jest to modem tylko ADSL. Czy ktoś ma jakąś propozycję jak to rozwiązać? Może są jakieś możliwości podpięcia PCI do portu USB?


(Lasero) #2

Tu masz kilka modemów pod usb

http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=56k+usb

(MaRa) #3

Nie ma modemów, bo prawie nikt ich już nie produkuje. Odeszły na śmietnik historii, leżą tam obok kineskopów, napędów ZIP i dyskietek 5,25cala. Nawet jak będzie gdzieś w sprzedaży, to najprawdopodobniej nie będzie sterowników do nowszych systemów.

Faksy też odeszły, szybciej i lepiej wysłać e-mailem zeskanowany dokument. Z telegramów też nikt już nie korzysta.

Modemowe połączenia są drogie i bardzo powolne. Już lepiej zafundować sobie modem UMTS http://www.playmobile.pl/pl/internet/pr ... index.html , albo przez komórkę i bluetooth (lepiej mieć jakąś ofertę na internet, bo bez tego drogo wychodzi).


(Uzi123) #4

Dziękuje za odpowiedź

Może i prawda, ale każdy z operatorów (ORANGE, PLAY, PLUS, ERA) nie ma zasięgu i jedyna łączność ze światem to pociągnięty kiedyś w połowie lat 90 telefon i przy okazji internet TP to trzeba sobie jakoś radzić, stąd moje pytanie, które nadal jest aktualne


(jaru_r) #5

Wejdź na Aledrogo - tam jest pełno takich modemów i na USB i na Express Card - oczywiście używane, ale nowych już się nie spotyka.


(Kpc21) #6

Ewentualnie udostępniasz łącze z komp. stacjonarnego na laptopa po Ethernet. Ale wtedy komp. stacjonarny będzie musiał być włączony żeby był internet na laptopie.

Zainteresuj się tą ofertą;

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int ... 03/685652/

Bo po co płacić za czas trwania połączenia, kiedy i na modemie można mieć stałe łącze?

Swoją drogą, mógłbyś napisać jakie masz na tym przepustowości. Myślę, że nie powinna być zła, bo przecież teraz korzysta z tego mało kto.