Internet przez modem? Vectra =.=

Witam drogich użytkowników.

Sprawa prosta… telewizja, internet od vectry… Mam już to jakiś czas i cholera router zawsze piszczał co jakiś czas przerywając neta. Nerwy jak to nerwy, po 2 latach puściły i w końcu rzuciłem tym badziewiem o ścianę gdy przerwał przy uploadzie cholernie ważnych plików. Ostał się ten zakichany modem i powiedzcie mi czy istnieje jakiś sposób by kupić router i podłączyć do niego internet z tego zakichanego modemu.

stary router (net był podłączany przez kabel jak do modemu (okrągły z tym bolcem w środku)

post-278008-0-37087600-1430406720_thumb.

post-278008-0-06044300-1430406719_thumb.

modem:

post-278008-0-88726400-1430406719_thumb.

post-278008-0-87008900-1430406720_thumb.

Z góry dzięki za odpowiedz.


Jak przychodzisz tu na forum, to opanuj następnym razem emocje.

roobal

HMC 3021 to jest dekoder do TV a nie modem. Tylko TV. Gniazdo LAN ma zblokowane. (fotka 3 i 4)

 

Do netu stosuje się modem (czasem daja modem/router w jednym) (fotka 1 i 2)

 

Skoro przez 2 lata źle Ci działało to czemu nie zgłosiłeś im ? Są w stanie zdalnie w 2 min sprawdzić log modemu. A następnego dnia miałbyś w domu 2 spoconych z nowym modemem.

 

Zastępcze urządzenie nic nieda bo u nich identyfikacja jest na podstawie MAC modemu (nie spotkałem takiego w którym by była opcja zmiany)

oj dzwoniłem do nich wcześniej kilka razy przez 2 lata to w większości usłyszałem, że z tymi modelami tak jest i nic nie da się zrobić a drugą rzeczą jaką słyszałem to “kogoś podeślę” i tyle… Nie wymienili, nikogo nie było, w następnym tygodniu jadę tam robić im awanturę jak traktują klientów… :c

Najwyraźniej modemy Cisco są wadliwe. Kiedyś z UPC przyszedł technik wymienić modem na nowy (modernizacja), zamieniał jakiegoś starego Technoclora na Cisco. Problem był taki, że telefon stacjonarny nie chciał działać. Przyniósł z samochodu jakiegoś Technicolora i poszło wszystko bez problemu i sam mówił, że z tymi modemami Cisco wiecznie są jakieś problemy. Później miał mi wymienić tego TC na inny modem, bo nie był przeznaczony dla mnie, ale w międzyczasie podpisałem umowę na siebie i dostałem nowy TC i póki co nie narzekam (o ile TC są dziurawe, o tyle chociaż nie sprawiają problemów).

Router możesz podłączyć dowolny, zaś sama zmiana modemu nic Ci nie da, bo ISP musi go uwierzytelnić w swojej bazie i zsynchronizować. Nawet jeśli kupisz własny modem, ISP może odmówić jego podłączenia, bo to ISP ma obowiązek w Europie dostarczyć Ci sprzęt dostępowy. Poza tym Vectra, z tego co mi wiadomo, blokuje dostęp do modemu i wgrywa własne ustawienia, więc na Twoim modemie tego zrobić nie będą mogli i prawdopodobnie odmówiliby podłączenia modemu, który nie należy do nich. Jednak zwykły router do obecnego modemu możesz spokojnie podłączyć.

Jeśli chcesz wymienić modem, to na przyszłość zgłaszaj reklamację do działu reklamacji mailowo, a jak nie pomoże to pisemnie pocztą. Gdy i to nie pomoże, postrasz ich nieprzedłużeniem umowy, a jeśli masz na czas nieokreślony, jej zerwanie, to dział utrzymania klienta szybko się do Ciebie odezwie i z wymianą modemu nie powinno być problemu.

Coś ponad rok temu jeszcze miałem dokładnie ten sam model modemu (Cisco). Przepracował u mnie jakieś około 1 roku. Faktycznie są mało trwałe, bo zaczęło mu odbijać i właśnie zrywał połączenie.

Zwróciłem na to uwagę, bo router w logu miał odnotowane.

Zadzwoniłem, podałem kilka przykładowych czasów zrywania.

Ludek z obsługi sprawdził sobie.

 

Następnego dnia o 7:50 rano miałem nowy (nie są świadomi, że o tej godzinie są tacy co śpią :stuck_out_tongue: ).

 

 

Od 2001 mam Vectrę, nigdy nic nie blokują. Można sobie wchodzić w konfig czy diagnostykę. Przeżyłem tych modemów z 7 różnych (większość zmian wynikała ze zmian prędkości łącza).

Teraz mam jakiegoś Thomsona.

Fakt, ustawienia pobiera z automatu, ale mam dostęp do jakieś tam konfiguracji.

Dla mnie wystarcza, że mam log z routera i modemu aby ewentualnie porównać jakby coś się działo.

Jeśli chodzi o dostęp, to pewnie tak, bardziej chodziło mi automatyczną konfigurację.