Internet przez satelitę?

Witam, istnieje takie coś jak internet poprzez antene satelitarną? Taką do odbioru np Cyfry+ czy też Polsatu cyfrowego.

Chcę zrezygnować całkiem z telefonu stacjonarnego i z neostrady i przejść na coś bardziej opłacalnego.

Kiedyś mi się tylko coś obiło o uszy na ten temat.

Drogie takie coś jest?

Może jakies linki macie ciekawe z tą tematyką, jak założyć, czy wszędzie jest to dostępne, etc…

z góry dzięki za info.

http://www.pagi.pl/internet_satelitarny2.php

O ceny musisz zapytać w firmie.

Satelita nie ma możliwości transmisji obustronnej.

Z satelity możesz tylko odbierać.

Internet z kosmosu może osiągnąć oszałamiające prędkości bez zakłóceń pod warunkiem że łącze zwrotne “wysyłkowe” idzie już normalnie po kablu.

Satelitę zakłada się wtedy jak ktoś ma już zwykłe łącze kablowe i brakuje mu download wtedy dostarczyciel usługi świadczy ci download ale upload nadal idzie po starym kablu, ewentualnie jak firma świadczy terminal to upload trafia na najbliższy nadajnik komurkowy.

Tyle pokrótce.

Dostęp do internetu przez satelitę jest jeszcze jak na nasze polskie warunki stosunkowo drogi. Zresztą możesz sobie sam znaleźć na google cennik takich usług. Natomiast możesz założyć sobie internet radiowy. Musisz się zorientować, czy w Twojej okolicy jest jakiś dostawca bezprzewodowego internetu i u niego pytać o ceny. Na pewno oferta będzie bardziej atrakcyjna cenowo niż neostrada, co nie zawsze może się wiązać z jakością usług danego dostawcy. Ale tutaj akurat nie ma reguły. Jeśli chodzi o tą wspomnianą przez Ciebie antenę, to faktycznie czasem dostawcy internetu radiowego montują czaszę od anteny satelitarnej w celu zwiększenia mocy sygnału. Zwróć uwagę, że antena taka jest ustawiona nieco w dół od anteny służącej do odbioru sygnału z satelity. Także podsumowując, popytaj lepiej o dostawcę internetu radiowego w swojej okolicy i tam dowiaduj się o szczegóły.

Żartujesz ?? :o

To zależy od łącza. Zobacz.

Internetu satelitarnego w zasadzie w Polsce nie stosuje się. Używany jest jedynie w miejscach, gdzie nie ma żadnej innej możliwości dostępu do Internetu (może poza modemem).

Np: na pustyni :lol:

To jest tak kupujesz antene satelitarną. jakiś modem, kartę sieciową też jakąś, podpisujesz umowe z dostawcą tego netu,(odbieranie) podpisujesz umowę i płacisz za internet w Orange lub Era, lub Plus, co tam chcesz, i to będzie robić jako wysyłanie. Podsumowanie: nie opłaca się bo w internecie EDGE lub GPRS(750ms-1250ms) są bardzo wysokie pingi, a jak mieszkasz w warszawie lub innym większym miesicie masz UMTS wtedy pingi są mniejsze(250-300ms), ale równie dobrze są lepsi dostawcy internetu i dostajesz o wiele lepszy internet. Nie polecam Ci owego rozwiązania.

Czyli lipa, myślałem, że to coś dobrego.

dzięki za odpowiedzi.

Niekoniecznie, dwukierunkowy też jest (zajrzyj w mój link), ale nie opłaca się ze wzgl. na cenę.

dobry przykład