Internet przez sieć elektryczną


(Jedras M) #1

Witam. Ostatnio słyszałem o możliwości zakupienia jakichś adapterów wpinanych w zwykłe gniazdko. Miałoby się do nich wpinać kabel Ethernet, który dostarczałby sygnał internetowy, a od drugiego adaptera w dowolnym miejscu domu (tam gdzie jest gniazdko) odchodziłby drugi kabel. Byłoby to wygodniejsze niż puszczanie kabli po całym budynku. Czy to w ogóle działa? Może ktoś posiada w domu takie urządzenia i mógłby coś o nich powiedzieć? I jak się one fachowo nazywają, ponieważ chciałbym takie kupić.


(Kanaliaon) #2

O ile wiem to w Polsce to nie działa. I chyba długo nie będzie.


([c4d]) #3

A ja z kolei słyszałem, że działa w Polsce ale z tym działaniem bywa różnie ił jest on marnej jakości. Nie lepiej zwykłe sprawdzone WI-Fi?


(system) #4

działa bardzo dobrze,przesył też dobry,sprzęt w cenie taniego routerka i działa między punktami tak do około 2 kilometrów

-- Dodane 10.10.2010 (N) 12:39 --

i zapomniałem dodać że jedynym ograniczeniem jest to że obie wtyczki ta podająca sygnał internetowy i ta odbierająca muszą być wpięte do gniazdka elektrycznego w którym jest ta sama faza.Ja sam mam tak działający net z mieszkania siostry mieszkającej dwa bloki dalej.Były małe kłopoty z fazą ale dało się zmienić w zasilaniu mieszkania.Tego problemu nie ma jeżeli ma to funkcjonować w tym samym mieszkaniu.

-- Dodane 10.10.2010 (N) 12:52 --

Adapter DHP-306AV i zestaw DHP-307AV HomePlug AV D-Linka np. ale sprzętu jest na rynku full od bardzo tanich do wypasionych modeli .WiFi przy tym wymięka nawet ściany ze stali nie robią problemu no i ten zasięg..


(Sitemaster) #5

Tak jak napisał @urke67, jak najbardziej działa ale w obrębie jednej fazy.

No i też zależy od stanu samej instalacji - na starszych może być problem.

ps. nawet telepsa ma w swojej ofercie takiego livepluga http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs ... da_tp/lpg/


(DarkPeter) #6

Jest kilka produktów tego typu na rynku, np. Asmax Powerline itp. ceny to ok 100 PLN za jedno urządzenie


(Pawel Machnio) #7

Urke67 napisz z jakich urządzeń korzystasz, jakiej firmy?


(system) #8

D-Link zestaw DHP-307AV HomePlug AV .Nie wiem czy dostępne w tusklandzie,ale u hitlerków tak