Internet przez WiFi - jakie urządzenie?

Witam,

Chciałbym się doradzić ponieważ mam internet w netii 1mb i dwa kompy na kartach sieciowych na zwykłym kablu sieciowym sygnał rozdziela router SMC (router bez wifi).

I teraz chciałbym dokupić coś dzięki czemu mógłbym mieć neta w laptopie z wifi i palmtopie z wifi oczywiście jako dodatkową opcję do tego co już mam.

Co mógłbym w takim przypadku dokupić żeby mieć neta w paltopie przez wifi, kompa mogę mieć wtedy włączonego jak chciałbym korzystać z neta na palmtopie.

Jeden sprzedawca polecił mi takie coś:

http://www.allegro.pl/item622001858_wys … r_box.html

ale nie potrafił powiedzieć czy musiałbym mój stary ale dobry router wyrzucić, czy dałoby się poprostu podłączyć to urządzenie do mojego obecnego routera.

Później kwestia jak to wszystko popodłączać, jakim kablem i czy będzie współpracować, czy kupić coś innego może? #-o

A czy może ktoś wie czy to urządzenie ma tak jak router coś w rodzaju setupa gdzie ustawia się wszystkie ustawienia?

Albo jaki zasięg to ma?

Bardzo proszę o doradę, będę wdzięczny za jakieś konkretne propozycje z objaśnieniami.

Z góry bardzo dziękuję.

Jeżeli masz wolny prznajmniej 1 port LAN w swoim starym routerze to zwykły AP w zupełności ci wystarczy.

To urządzenie jak i każdy inny ap i router mają menu konfiguracyjne.

A co do podłączenia to podpinasz tego AP skrętką (zwykłym kablem talim jak ten stary router z kompem) do wolnego porty LAN.

A czy możesz mi przesłać jakiegoś linka z takim urządzeniem gdzie mógłbym je kupić, konkretne jakieś możesz polecić? Albo chociaż jak go szukać ?

Ewentualnie to które podałem od góry się nadaje, to jest też to AP?

Dzięki z góry.

Router, zrobi Ci następną podsieć moim zdaniem niepotrzebnie.

Skoro już masz router to raczej sam AP, np. TP-Link TL-WA501G

Ew. jeśli masz tak jak piszesz neta dostarczanego skrętką RJ-45 to router z AP np. TP-Link TL-WR340G lub TP-Link TL-WR543G i oszczędność prądu jakieś 3-4zł/mc, bo wtedy wyrzucasz tego SMC.

Dzięki bardzo, a jeszcze jedno pytanie jaki takie urządzenie ma zasięg tego WiFi?

zależne od przeszkód ale około 50 metrów, może mniej, zależy też od standardu jaki będziesz używać.