Internet przez wifi pomiędzy 2 domami


(speed_21) #1

Witam. Chciałbym abyście mi doradzili w pewnej sprawie. Posiadam neostradę 2mb. Chciałbym ją rozdzielić pomiędzy 2 domy można powiedzieć, że leżące prawie obok siebie, bowiem odległość wynosi ok. 50m ( bez rzadnych przeszkód ), różnica w "pionie" ok. 2-3m. sygnał musi przejść przez 4 grube betonowe ściany :slight_smile: Posiadam liveboxa z którego korzystam przez wifi łącząc się laptopem oraz sporadycznie przez lan PCtem. W budynku do którego chcę przesłać sygnał na wypsarzeniu jest tylko laptop z fabryczna karta wifi.

Co musiał bym dokupić? Czy wystarczy jakaś dobra antena dookólna podłączona do liveboxa? np. taka? http://allegro.pl/item1042413197_dookol ... _wifi.html ... czy muszę dokupić 2x AP i jakieś routery ?? .. bardzo bym prosił o pomoc ponieważ nie znam się na tym. Jakość sygnału najlepiej gdyby była na dobrym poziomie.


(Mmiszczuk) #2

Nie mogę…

LB nie nadaje na paśmie 5 GHz, tylko na częstotliwości mikrofalówki (2,4 GHz). Jeżeli masz LV, który posiada 2 anteny to jedną odkręć i wystaw jakiś panel, albo kierunkowa yagi. Nie napisałeś, czy odległość do ściany mieszkania jest duża. Jeżeli tak to musisz kupić access point i przewód sieciowy.


(speed_21) #3

Mówiłem, że się nie znam ;]… to dajmy na to, ze taka sama antena tylko na pasmie 2,4 GHz. Odległość do ściany mieszkania 9m. Co do anteny to nie posiadam żadnej oprócz tej wbudowanej w LB.


(Mmiszczuk) #4

Odległość nieduża, ale ilość przeszkód utrudnia sygnałowi dotarcie. Zamiana samej anteny nic nie da. Musisz użyć AP + anteny kierunkowe. Jak masz może stalową linkę to możesz “zawiesić” rj-45. Będzie taniej.


(speed_21) #5

Czyli tak. Podłączam Kabel do LB, Ciągnę skrętką do drugiego domu… a tam podłączam do routera. tak by to prawdopodobnie wygladalo, tylko, czy jakość połączenia będzie dobra na 50 m skrętki? oporność przewodnika nie będzie zbyt duża?


(Mmiszczuk) #6

Skrętka może mieć max 100 m bez aktywnych urządzeń (router, hub itp.). Osobiście sam widziałem połączenie za pomocą rj-45 o długości prawie 300 m (chodziło na markowym przewodzie).


(Kpc21) #7

W takiej sytuacji w drugim domu nie potrzebujesz routera.

Wystarczy podpiąć kabel do laptopa, a jeśli chcesz mieć w 2 domu bezprzewodowo, to podłączyć access point.