Internet przy włączeniu komputera


(K M K2) #1

Witam, obecnie posiadam neostradę TP. Czy dałoby się zrobić tak, że od razu po wejściu na pulpit net byłby podłączony? Obecnie mogę się podłączać poprzez program.


(Gardner) #2

Najprościej? Przez router, router cały czas podpięty do sieci utrzymuje połączenie, po zalogowaniu karta sieciowa od razu łączy się z routerem... ale to nie ma większego sensu, jeżeli nie ma dodatkowego komputera lub laptopa (wtedy łączyłbyś się z Internetem bezprzewodowo poprzez router (oczywiście router także ma swój zasięg działania)).


(K M K2) #3

routera nie mam, drugiego kompa nie mam..

A jakoś systemowo się da?


(Gardner) #4

No jeżeli używasz tego modemu dostarczanego do neostrady, to nie ma bata. Jedynie możesz ustawić autoconnect na początku przy pomocy jakichś programów, ale to nie znaczy, że modem od razu się połączy (np. modem nie może złapać synchronizacji). Tak czy siak, na początku musisz poczekać dłużej niż gdyby było połączenie z routerem, który utrzymuje połączenie cały czas, a komputer podłącza się do już działającego łącza.


(K M K2) #5

dobra, dzięki za pomoc.. Zamknąć..


(Cedar) #6

Nie wiem po co te kombinacje piszących wcześniej, przecież on chce tylko aby Neo odpalało samoczynnie się po uruchomieniu komputera.Temat na każdym forum był poruszany wiele razy.

Odinastaluj aplikacje dostarczoną z Neo (zostaw sterownik modemu - chyba coś takiego się tez instaluje, nie pamiętam szczegółów bo nigdy nie miałem NEO), skonfiguruj ręcznie połączenie internetowe:

http://shider.net/AutoConnect/nowe_pola ... index.html, i skrót do tego połączenia wrzuć do "Autostartu"

lub dużo lepsze rozwiązanie zamiast wrzucania skrótu do autostartu (połączenie internetowe i tak musisz mieć skonfigurowane jak wyżej):

ściągnij program Autoconnect:

http://shider.net/AutoConnect/

zainstaluj go i od tej chwili będziesz miał połączenie zawsze aktywne po uruchomieniu komputera.


(fiesta) #7

Taaaa jasne że nie ma, szczególnie biorąc pod uwagę "stabilność" połączenia modemu USB :stuck_out_tongue: