Internet radiowy 5Ghz

Witam.Mam internet radiowy w częstotliwości 2,4 Ghz i jak to radiówka chodzi bardzo niestabilnie.Mój dostawca internetu od pewnego czasu zaczął udostępniać również internet w częstotliwości 5 Ghz.I teraz moje pytanie czy na częstotliwości 5Ghz będzie chodził mi internet stabilniej,czy jest sens zmiany częstotliwości.Wyczytałem gdzieś że częstotliwość 5Ghz jest bardziej stabilna,zastanawiam się czy to jest prawda.Bo taka zamiana jest dość kosztowna.

Internet będzie lepszy ale w dalszym ciągu niestabilny.

Tak mają radiówki - wystarczą gorsze warunki atmosferyczne.

A to ciekawe, że fale radiowe podatne na warunki atfosmeryczne są to chyba każdy wie ale bez przesady, mżawka i już Internetu nie ma ? bo jakoś ja tam mam radiówkę i jeżeli mamy ustawioną dobrze antenę oraz widoczność to nawet śnieżyca mi nie przeszkodzi z włączeniem onet.pl :smiley:

5GHz-większa przepustowość-przesłać x Mbit bez problemów.

Za to główna wada 5GHz to gorzej działa jeżeli po drodze są przeszkody.

Moim zdaniem to popytaj innych ludków z tej sieci czy im tak samo chodzi(najlepiej parę osób) albo osoby które jak najbliżej Ciebie się znajdują.

Tak na szybko, skoro link masz niestabilny to kiepsko z zasięgiem i jego jakością, a tu bardziej pomoże ustawienia lepiej anteny albo zastosowanie mocniejszej(zależne ile masz do nadajnika, ile masz metrów kabla antenowego).

Antenę mam Grida więc mocniejszej już się nie da,długość kabla z 6m. siła sygnału w granicach 80%. Do nadajnika mam z 2 kilometry i jeszcze są przeszkody. Popytać nie mam kogo bo każdy ma w 2.4Ghz.

Jeśli po drodze są przeszkody to możesz zapomnieć o 5GHz. Tak jak napisał Bolo92 - fale o wyższej częstotliwości gorzej przenikają przez przeszkody. Jeśli uważasz, że mocniejszej anteny już nie da rady zainstalować, to można zawsze podnieść antenę.

A to ciekawe, że fale radiowe podatne na warunki atfosmeryczne są to chyba każdy wie ale bez przesady, mżawka i już Internetu nie ma ?

  1. Mam radiówkę i wiem co piszę.

  2. Mżawka to za duża przesada.

  3. Zgadzam się z przeszkodami - do nadajnika mam kilometr i wystarczy.

:slight_smile:

Według mnie to jest bardziej wina dostawcy, dziś miałem duży problem z netem.Zadzwoniłem do niego i już po godzinie rozwiązał problem i wszystko śmiga.Więc ustawienie anteny jest raczej OK.

Czyli cały szum o nic. Temat do zamknięcia.