Internet radiowy a router

Witam posiadam internet radiowy, wiadomo na dachu mam antene tzw. Apeka czy jak to sie nazywa, idzie od niego kabel który łączy sie z taką złączką z zasilaczem i wtedy rj45 do kompa, adres ip itp pozyskiwany automatycznie. No i podłączyłem router i niestety na automatycznym wszystkim nie działa :open_mouth: na routerze (jakiś niemiecki drayteka vigor2500we) jest naklejka z adresami itp wpisywałem ręcznie i nic. Czy to możliwe ze mój dostawca nie umożliwia takiej opcji? Postaram sie do niego napisać emaila z takowym zapytaniem ale narazie pytam tutaj :slight_smile:

Witam,

Problem w tym, iż urządzenie DRAYTEK jest routerem ADSL. Ty potrzebujesz routera do WANu.

Ale wszedłem w panel tego routera i ma możliwosc wpisania ip dhcp itp. A jak powpisuje tam adresy te co przydziela mi do kompa gdy działa net?

Posiadanie opcji DHCP nie znaczy, iż będzie to działać, gdyż wszystko zależy od trybu w jakim działa urządzenie dostępowe od dostawcy usług internetowych. Jeśli będziesz miał szczęście to spróbuj wyłączyć całkowicie DHCP w DRAYTEKu to może ruszy.

To teraz pytanie czy opłaca się router Air Live WN-200R za 50zł oraz czy będzie 100% wszystko działać? bo nie chce wydawać kasy na kolejny, kupie i też będzie lipa a mam okazje go kupić.

qwerty1991 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Air Live WN-200R posiada port RJ-45 do WANu, które Cię interesuje. Jeżeli jest tak jak piszesz, to powinno działać. A może masz możliwość skontaktować się z dostawcą internetu, choćby mailowo, i zapytać o to?

Podobny temat: czy-link-w8901g-adsl-mozna-podlaczyc-net-t497842.html

Daj znać o efektach.

Pozdrawiam.