Internet radiowy a wybór karty sieciowej na USB do laptopa

Witam !

Mam taki dylemat :frowning:

Mam laptopa i internet radiowy podłączony z anteny panelowej z dachu do tej karty sieciowej na USB

http://www.edimax.pl/pl/produce_detail. … &pl2_id=44

do dzisiaj miałam internet radiowy w granicach do 1,5Mbps miesięcznie.

Postanowiłam przyśpieszyć net do 2,5 Mbps udając się do admina od którego mam ten net.

Włączył mi go ale stwierdził ,że ta moja karta do 54Mbps /którą w linku wyżej podałam/ raczej przez nią różnicy nie odczuję że mam te 2,5Mbps :frowning: i kazał mi kupic jakąs lepszą i szybszą karte sieciową np. tą

http://www.alsen.pl/index.php/product/1 … T4206/none

i teraz pytanko mam do Was.Czy prawda to że, jak zmieniłam bym na tą szybszą to będzie różnica co do szybkości internetu radiowego ,czy po prostu admin od netu chce zarobić na mnie? :slight_smile:

Bardzo Proszę o szybką odpowiedż !

Twoja karta jak najbardziej wystarczy i nie daj się nabierać.

No właśnie nie którzy których pytam to samo mi mówią,przecież masz kartę 54Mbps a neta tylko 2,5 Mbps więc w zapasie masz jeszcze Mbps-y :slight_smile:

Czyli to prawda tak? Nic mi nie da zmiana karty sieciowej np która jest do 150Mbps ? A nie ta co mam do 54Mbps? Różnicy nie będzie to wszystko zależy od admina netu tak?To on ma puścić odpowiedni z umową internet a nie zganiać na kartę… tak? :slight_smile:

Powiedz adminowi, że masz brata informatyka i brat mówi że “ściemniasz” hehe to zdecydowanie od razu polepszy prędkość Twojego neta i to na tej samej karcie :smiley: .

tak mi z jednego sklepu co ich pytałam właśnie o jakąś karte szybsza od mojej odpisali na GG :slight_smile:

najszybszy internet na świecie ma obecnie Korea i jest to 20MBps, więc 54Mbps jest z zapasem

:wink:

Tak i to bardzo :slight_smile:

ok więc zaraz do admina pojadę :slight_smile: bo net droższy o 10 zł a wolniejszy jak za 50zł wcześniej:)

Dziękuje Wam bardzo za pomoc i podpowiedz !

Nie ma za co, miłego surfowania z większą prędkością :).

tak tak, tylko o “radiówce” mowa :wink:

Dodane 25.06.2010 (Pt) 19:14

EDIT;

no i rzeczywiście byłam u admina netu i jakoś potrafił przyśpieszyć net radiowy według umowy i to na tej karcie do 54Mbps :slight_smile: teraz mam 2.49Mbps a przedtem ok 1.9 Mbps :wink: