Internet radiowy, gubi pakiety, zrywa połączenie

Witam

 

Od dwóch miesięcy mam problem ze swoim internetem. Mniej więcej co minutę gubi pakiet, wszystko wtedy staje w miejscu na kilka sekund, co uniemożliwia mi korzystanie z gier sieciowych. Czasem potrafi zgubić dwa/trzy pakiety z rzędu, co skutkuje dłuższym lagiem. Mój dostawca twierdzi że u niego wszystko jest w porządku. Pingi mam dobre (10-20), poradzi ktoś co mógłbym zrobić?

Uruchom w tle na około 2-3 minuty i przerwij kombinacją CTRL+C: 

 

Przejrzyj czy tu występują lagi. Jeśli tak to uruchom polecenie

ping -t 192.168.1.1

 

gdzie 192.168.1.1 to adres IP routera sieci radiowej (masz taki?) z którego korzystasz. Również sprawdź czy są opóźnienia. Jeśli tu nie ma lagów tzn. że problem leży gdzieś w routerze, antenach lub po stronie dostawcy. A jeśli są, to zacząłbym sprawdzać interfejs karty sieciowej i kabel lub WiFI o ile tak się łączysz z tym routerem.

Nie mam routera, mam antenę na dachu, od niej idzie kabel do zasilacza, i od zasilacza do komputera. Zaraz przepinguje i wkleje wynik. Karte sieciową mam sprawną, informatyk sprawdzał, zainstalował najnowsze sterowniki, i wyczyścił system.

Twój operator ma gdzieś w ofercie zestaw, który służy do połączenia z internetem? Wiesz jak się nazywa?

Łączę się za pomocą czegoś takiego: http://allegro.pl/ubiquiti-zasilacz-ubnt-poe-24v-0-5a-do-routerboard-i5575258907.html

 

Wyniki w załącznikach, ping do anteny zawsze jest bez strat, do tego drugiego są 2 stracone pakiety, zazwyczaj na 300 sztuk, straconych jest kilkanaście.

post-281661-0-32418700-1438278228_thumb.

post-281661-0-58624500-1438278230_thumb.

Przeskanuj kompa programami: Malwarebytes Anti-Malware, Ccleaner rejestr, AVG (PEŁNY SKAN), OTL skan i po skanie kliknij sprzątanie.

Wszystko było robione, był informatyk w domu, skanował tymi programami, nic nie pomogło. Dodam że problem z internetem występuje też na innych komputerach, bo sprawdzałem. Jakieś inne porady?

Żadne jak wina dostawcy to jest.

Słyszałem gdzieś żeby zmienić MTU na 1472 (mam ustawione 1500), albo obniżyć szybkość łącza na stałą wartość, np. 1 mb/s, teraz mam +/- 10 mb.

http://winoptymalizacja.republika.pl/artykuly/zmiana-mtu.html Zmiana MTU.

Aaaa, czyli PoE i bezpośrednio do PC.

Pingi wskazują na to, że między urządzeniem a PC połączenie jest ok, a opóźnienia pojawiają się jednak na wyjściu na świat.

Więc wskazywał bym na problem z twoją anteną lub problem u operatora. Ale dla sprawdź to ww. MTU.

Zmieniałem MTU i wciąż to samo. Dostałem odpowiedź od dostawcy że mają zainstalować jakieś dodatkowe anteny, wykierowane tylko w moją stronę, i że to ma rozwiązać wszystkie problemy, zobaczymy.