Internet Radiowy i problem z konfiguracja DL-614+

W domu posiadam internet radiowy a mianowicie na dachu nadajnik i pod komputer kabel pociągnięty 3013447_1.jpg

RO-DL614PLUS_hi.JPG

z tego co wiem można tak zrobić by jedną antenkę wykręcić podłączyć tam kabel od nadajnika i jedną pozostałą anteną nadawać sygnał bezprzewodowo, nie wiem jak to skonfigurować mam adres mac karty sieciowej w moim komputerze, wszelkie nr IP. Nie wiem jak dokładnie go z konfigurować… Może ktoś coś takiego robił?

podłącz d-linka skrętką do komputera wpisz w przeglądarce IP, powinno być podane gdzieś na obudowie albo w instrukcji obsługi i konfiguruj połączenie

mam instrukcje, jest menu itd. próbowałem go z konfigurować ale i tak i tak nie działa… może ktoś widząc te zdjęcia powie mi co gdzie wpisać? załączę tutaj zdjęcia menu ustawień routera:

1

7d28c86e1ef58032.jpg

2

f8bf6e0f79d4ed36.jpg

3

823c4f0f0dc4ac42.jpg

4

fa7da4d14ea2d09e.jpg

5

e5e2f516eae017fc.jpg

ale co nie działa dokładnie, nie ma sieci, internetu czy nie wykrywa odbiornik WiFi routera, jak nie wykrywa do wyszukaj SSID: Homebet bo masz ukryte, lub w opcjach na ostatnim screenie zaznacz na disabled

po tej konfiguracji odłączyłem kabel rj45 pod kartę sieciowa podłączyłem antenkę połączyłem się z routerem ale internetu nie ma… na zdjęciu pierwszym jest nr ip który dostałem od administratora i który jest mi przydzielony w serwerze a adres mac jest mojej karty sieciowej.

Ty raczej chciałeś sygnał odbierać i nadawać ^^. No ja Ci powiem tyle, że powodzenia w takiej konfiguracji.

Są routery które obsługują odbieranie/nadawanie ale kiepsko to śmiga, na pewno nie zrobisz tym routerem tak jak chcesz. Albo nim odbierasz o ile ma opcję WISP/APC(Access Point Client) albo nadajesz i kupujesz coś na odbiór.

ustawiles u siebie na kompie przydzielanie adresu z dhcp ?

witam ponownie a więc kupiłem air live acces point który tak ustawiłem:

710347d0064309bd.jpg

5c376e9aa13a7747.jpg

02a2a5397f35d742.jpg

niestety d-link nie mogę ustawić by rozsyłał internet może ktoś coś na ten temat będzie wiedział?

mam przydzielony adres IP do serwera:

192.168.1.44

mas:255…

brama 192.168.1.1

dns 192.168.1.1

alter. 194.204.152.34

oczywiście dostaję się po macu karty sieciowej do serwera.

Poczytaj sobie na google APC i sposobu łączenia APC+AP.

APC ma tylko łączyć się z nadajnikiem, jego IP wywalasz na jakiś dziwny adres albo całkiem inną podsieć, a AP dostaje właściwe dane i prawdziwego MACa(APC także, ale tylko jak jest filtracja na AP ISP po MAC’u).

Pokaż jakie masz tryby w tym OvisLinku(Air live).