Internet radiowy na działce

Witam, szukam juz trzeciej możliwości oglądania na działce raz na tydzień meczu ulubionej drużyny. Mecz leci na Eurosporcie 2 wiec zostaje mi jakis stream przez neta. Jest to działka więc raczej utrudnione zadanie. Neta kablem nie ma jak, niedaleko ROD jest szkoła wiec myślałem że może jakoś radiowy internet beddzie lepszy niż z komorki czy aero 0,5mb/s gdzie meczu na pewno nie obejrzę bez buforowania ciągłego… co byłoby potrzebne do takiego radiowego neta ?

Wydaje mi się, że jeśli jest zasięg LTE któregoś operatora to nie ma sensu pchać się w radiówkę; musisz poszukać operatora działającego w Twojej lokalizacji, zazwyczaj trzeba podpisać umowę na 12 czy 24 miesiące, trzeba zamontować na stałe odbiornik sygnału na dachu, ceny też nie zawsze są adekwatne do jakości i nie masz pewności, że na tym radiowym internecie nie będzie problemu z buforowaniem. Jeśli tylko raz na jakiś czas korzystasz tam z internetu to zapewne lepiej wziąć internet mobilny z “telefonu” co jednak jest uzależnione od lokalizacji Twojej działki której nie podałeś.

Wbrew pozorom i opiniom internet radiowy może działać doskonale.

Jestem abonamentem takiego typu łącza i firma mi dostarczająca działa kapitalnie,ping około 30 prędkość jeszcze zawyżona niż w umowie.

Firma firma nierówna porównaj oferty zasugeruj się opiniami.

Do okazyjnego oglądania najbardziej IMHO nadaje się net mobilny w ofercie na karte. Chociażby Play, gdzie za 5zł (wcześniej 4zł ale była podwyżka) mamy 24h internetu bez limitu. Prędkości zależne od modemu, lokalizacji ale do swobodnego oglądania filmików w HD na pewno wystarczy.

Co do Aero2 to jeśli korzystasz to aktualnie jest pakiet wakacyjny 30GB na 30dni za darmo. Działa też w LTE, znika wtedy też captcha i rozłączanie co godz. Testowałem i wyciąga w okolicach 20Mbit, przynajmniej w moich okolicach.

parę pomysłów jest , działke mam na ośrodku ROD oddalonym od drogi 1km. Jest to Piechcin w kujawsko pomorkim. 

 

 

https://www.google.pl/maps/dir//52.8238436,18.0269928/@52.8240804,18.0310767,1326m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

 

 

tutaj link dokładny 

co do Aero wezmą go na działkę podłącze i sprawdzę jak działa. Ten internet mobilny tez spoko opcja. Dobrze rozumiem ze od modelu modemu LTE może zależeć tez prędkość maksymalna ? m.in. oczywiście bo jeszcze ważne pewnie jest lokalizacja gdzie używam. 

Play ma z tego co widzę w miejscowości Pakość nadajnik, więc pewno około 3,5km od ciebie. Na zewnątrz zasięg LTE jeszcze powinien być, w budynku może wracać na 3G. Modem jeśli byś kupował to najlepiej LTE np. Huawei E3372.

Jak to miałby szanse działać możesz w prosty sposób przetestować, jeśli chodzi o Play bo mają darmowy starter (łącznie z wysyłką, do odebrania także w salonach), na którym można aktywować nielimitowany internet w weekendy (sobota, niedziela) i nielimitowane noce.  Możesz wrzucić do telefonu i sprawdzić szybkości. Aktualnie ze względu na ustawę antyterrorystyczną trzeba zarejestrować numer na karte, bez tego będzie dostęp tylko do nr alarmowych.

zasieg w weekend mialem beznadziejny tam, nigdzie nawet poza domkiem nie lapalo mi LTE… nie wiem moze na dachu by lapalo ale ogolnie to H+ mi na komorce pokazuje…

Może SXT LTE?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

rozwiniesz ? jestes w stanie kazdej opcji wysluchac

 

 

Raczej mało opłacalne…

600zł i obsługuje tylko 2 częstotliwości na dodatek tylko LTE.

a to raczej nie…