Internet radiowy na laptopie, jak podłączyć?

Witam , mam takie pytanko otóż posiadam internet radiowy tzn antena i kabelek antenowy i to podłączone do karty sieciowej za pomoca wtyczki takiej na gwint w komputerze stacjonarnym. Mój problem to jak to podłączyć do laptopa tak żebym miał w laptopie internet?

Wystarczy jak zakupisz kartę na USB którą Ci polecam ,bo sama ją posiadam w laptopie czyli Edimax EW-7318USg .

Podpinasz ją do lapka do gniazda Usb instalujesz sterowniki,i zamiast antenki przy karcie wkręcasz kabel od anteny radiówki i masz necik :slight_smile:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … EW-7318USg

P.S chyba ze chcesz mieć WI FI w domu tj. bezprzewodowy internet jak i w kompie stacjonarnym i w laptopie równocześnie, to musisz zakupić modem i ruter ale to już inna bajka i większe koszty :slight_smile:

Pozdrawiam

Z tym modemem to kolega trochę pojechał.

Zamiast modemu musisz mieć router z funkcją WISP, no i drugi router z AP (ewentualnie sam acces point).

Co do rozwiązania z postu wyżej to nie polecam bo kabel od anteny jest dość twardy i o ile w stacjonarnym kompie nie było by większych problemów to podczas przesówania laptopa można sobie uszkodzić port usb

Dzięki za podpowiedź :slight_smile:

Laptop posiada wbudowaną kartę sieci bezprzewodowej? Wykrywa sieć bezprzewodową?

Pozdrawiam!

Tego to dokładnie nie wiem bo w sumie to jest to laptop siostry i jeszcze go na oczy nie widziałem nawet tylko wiem że jest to Toshiba SA 60-302