Internet radiowy nie działa prawidłowo

Fredowi powiedz tak jak ja mu powiedziałem.

Dzień dobry , internet znów przestaje działać , proszę przyjechać jeśli nie chce pan stracić klienta. :mrgreen:

Nie ta brama pewnie !!

starturuchomcmdipconfigkarte wybierasz swoją i tam masz brame domyślną.

Starturuchomcmd ping adres bramy domyślnej -n 500

zrobiłem tak bramę mam ustawioną tą co tam jest podana.

Po zrobieniu tej drugiej wskazówki pisze coś takiego:

Odpowiedz z 192.168.1.1:bajtów 32 czas (różnie 4,6,11ms) TTL=64

możesz spróbować polecenia diagnostycznego; wpisz w wierszu poleceń: tracert http://www.wp.pl lub dowolna nazwa strony i zobacz jakie masz czasy przejścia pomiędzy poszczególnymi routerami, pierwsza będzie brama, drugie powinno być łącze dostawcy i jeśli tu masz długie czasy / pow. 20 ms / to problem jest na pewno w sieci, jeśli na innych routerach to niestety administrator nie ma na to wpływu tylko telekomunikacja i taka jest tablica routingu, czasem wystarczy, że jeden router po drodze “padnie” i internet przymula ale to powinno być tylko czasowo bo rotery cały czas uaktualniają tablicę tras. Co do zaproszenia admina to Ty mu płacisz, może źle napisałem “bez uprzedania o problemie”, w tym sensie, że problem musisz mu oczywiście przedstawić tylko bez sugestii.

To że pingi w normalnym trybie nie dochodzą może być spowodowane tym, że administrator “zablokował” pojedyncze i dopiero jak napisał Bolo92 500 żądań zwraca Echo request, a nie 4 standarowe / nadgorliwość zabezpieczenia sieci przed włamaniem / Ale pingi masz dobre jak masz 4,6,11 ms.

jak wpiszę np. http://www.wp.pl to pisze że upłynął czas

spróbuj wpisać ping 192.168.1. -w 2000, jeśli ten adres jest adresem Twojej bramy, a te 2000 to 2000 milisekund czyli 2 sekundy, w takim czasie powinna nadejść odpowiedź z bramy. Jeśli będzie pisać, że upłynął limit to wpisz ping 192.168.1.1 -w 2000 -n 500 -t i poczekaj z minutę albo dwie czy odpowiedź z bramy przyjdzie i w jakim czasie, to polecenie zamykasz Ctrl+c.

z tego wyszło pakiety wysłane=100 odebrane=95 utracone=5 (5% straty)

Szacowany czas błądzenia pakietów w milisekundach:

minimum=4 ms, maksimum=1744 ms, czas średni=27 ms

Nie takie złe ten minimalny :slight_smile: Ale to już szybkość odpowiedzi AP i routera opóźnia.

Ale średni to już trochę bardziej, o ile to było do bramy.

Ja akurat średnie mam na poziomie 5-7ms.

no było do bramy

NetStumbler:

http://downloads.netstumbler.com/downloads/netstumblerinstaller_0_4_0.exe

tym sprawdź siłę sygnału!

I będzie wszystko jasne

http://img488.imageshack.us/my.php?imag … netud0.jpg

wygląda to tak

Złączono Posta : 15.05.2007 (Wto) 22:47

więc tak jak piszę straszne wahania

spróbuj przełączyć na zerową konfigurację, tzn. aby dzialało to na sterownikach Windowsowych, poszukaj w opcjach tego “monitorka” na pasku coś takiego “niech system windows zarządza konfiguracją sieci bezprzewodowej” lub podobny tekst i zaptaszkuj to.

w Netstumblerze przy dobrym połączeniu powinien być jednolity zielony prostokąt, wg mnie jeżeli u Ciebie nie ma wirusa i karta radiowa dobra to wina jest tylko po stronie dostawcy albo za dużo uzytkownikow i stacje rywalizują, albo źle skonfigurowany AP. Może też być coś z kartą radiową zwłaszcza jesli jest innego producenta niz sprzęt dostawcy, proponowałbym Ci skombinować i podstawić inną, jeśli jest uwierzytelnienie po MAC-u, musiałbyś sklonować z aktualnie używanej.

może się zdarzyć, że w/w ptaszka nie będziesz widział jeśli będziesz aktualnie podłączony do accesspointa (na kartach z chipsetem ZyDAS tak jest na pewno, przy innych też być może też).

wtedy musisz się rozłączyć, a potem poszukać opcji zarządzania połączeniem bezprzewodowym przez system windows.

nie ma bo mam świeży system,i zainstalowanego od początku Kaspersky-ego

muszę korzystać z tych sieciowych ustawień,jak ustawie na windowsowe to net nie będzie działał

masz włączone wszystkie usługi, a szczególnie zarządzanie siecią bezprzewodową? Nie powinno być konfliktu.

jak to sprawdzić??

start - uruchom i tu wpisz services.msc i zobacz czy masz włączoną konfigurację zerowej sieci bezprzewodowej, a najlepiej to włącz wszystkie usługi / start-uruchom, wpisujesz msconfigi i w usługach czyli druga zakładka od prawej na dole kliksz włącz wszystkie /. Potem mozesz wyłączyć zbędne aby nie zajmowały pamięci.

wszystko miałem już uruchomione

Jakie masz uwierzytelnienie u dostawcy; po loginie i haśle czy połączenie następuje automatycznie? czyli PPPoE drogą radiową czy zwykła sieć infrastructure?

musi się zgadzać adres MAC karty sieciowej,i po weryfikacji numeru ip