Internet radiowy nie działa prawidłowo

Witam,mam problem z internetem,mam radiówkę 256,siła sygnału strasznie się waha raz znakomita raz bardzo słaba szybkość powinna wynosić 11Mb/s a spada do 1Mb/s.A ta ikonka z dwoma monitorami od internetu przy zegarze nieraz w cale nie mruga,kolor monitorków czarny zawsze jest więcej pakietów wysłanych niż odebranych.Bardzo proszę o pomoc

SeBoLaS

Liczba postów przy Twoim nicku zobowiązuje do poprawnego formułowania tematów.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Dzwoniłeś do providera :!:

nie dzwoniłem jeszcze

To może zacznij od tego. Może wina leży u niego, nie u Ciebie :!:

napisałem do niego e-maila zazwyczaj odpowiada.

mialem radiorke, i wiem co to znaczy radiowka to jest charakterystyczne

zadzwoń do Admina jak nic nie pomoże to zadzwoń jeszcze raz i nakrzycz :stuck_out_tongue: siła sygnału w radiówce musi być dobra, a jeśli się nie poradzisz napisz na do mnie na gg

PS: dobra radiówka działa jak kabel :slight_smile: mam VoIP’a na radiówce i śmiga jak burza :stuck_out_tongue:

Musi być dobra, ale poprostu zobacz najpierw na antenę może poprostu ją Ci przekręciło.

Ew. spróbój ją maxymalnie ustawić aby szła na nadajnik.

Później to już wina albo virusków albo dostawcy.

@Paker Ja mam radiówkę też mam ustawioną antene nie na nadajnik i czasami mam bardzo dobra albo słaba(rzadko) przestawię antene i będzie już cacy :stuck_out_tongue:

Trzeba poprostu dobrego providenta znaleźć(najlepiej kogoś znajomego) i wtedy internet chodzi jak marzenie.

Albo virki , albo słaba antena , może źle ustawiona antena (pewnie jakieś drzewo zasłania) , może to w ogóle nie twoja wina…Kto wie.Skontaktuj się z adminem.

PS: też mam radiówke i nieraz jest podobnie :?

antena jest w porządku mam ją przy oknie zamontowaną więc widział bym że się przekrzywiła ale tak nie jest.Drzewa też nie przeszkadzają.Jak mi na samym początku ustawili to sygnał zawsze był znakomity bo jestem blisko nadajnika,teraz po formacie i uruchomieniu radiówki zaczęło się tak dziać,może coś mam źle ustawione.Może niech ktoś mi napisze z czym może być problem,jakie ustawienia posprawdzać

Zawołaj kogoś z serwisu tak jak ja to robię , ponieważ mam podobny problem co ty…

pierw spróbuję coś zdziałać z pomocą kogoś kto mi napisze co posprawdzać :slight_smile:

A jakich sterownikow uzywasz Windowsowych czyli zerowa konfiguracja czy dedykowanych do karty radiowej? Czy zawsze się tak dzieje, np. nad ranem czy tylko wieczorem podczas największego obciążenia sieci?. Czy masz gwarantowany transfer w umowie z dostawcą czy działa to “na żywiol”? Jakie masz: link quality, signal strength, low noise/szumy/? I przede wszystkim sprawdż ping do bramy, co najmniej z 10 minut / z parametrem -t /

napisz mi trochę jaśniej bo ja się na tym nie znam za bardzo

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 17:23

nie ma określonej pory kiedy jest lepiej a kiedy gorzej

mam cały czas 256

A dalej wytłumacz mi co mam zrobić :slight_smile:

Pingi sprawdza się tak:

Start>Uruchom>komenda ping 192.168.55.1 -t >OK

jeżeli masz ten problem całą dobę, jak napisałeś nie ma określonej pory to tylko do dostawcy z reklamacją, co do pingów Bardock napisał jasno

cały czas pisze upłynął limit czasu żądania

problem admina, zła konfiguracja podsieci, ale to ciężka sprawa aby mu to udowodnić, najlepiej zaproś go do domu bez uprzedzania o problemie

ok będzie trzeba freda wezwać :mrgreen: ok dzięki za pomoc :slight_smile:

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 22:07

i co zadzwonić do niego i powiedzieć dzień dobry może pan przyjechać do mnie posiedzieć przy kompie??? :mrgreen: :mrgreen:

Złączono Posta : 14.05.2007 (Pon) 22:10

a jeszcze jedno pytanie czy może być coś u mnie źle skonfigurowane??Jak tak to proszę powiedzieć co może być nie tak??Proszę podawać nawet oczywiste ustawienia które mogą być nie tak bo ja po formacie jak go uruchomiłem tak go zostawiłem i tak jest bez głębszych ustawień