Internet radiowy, niesamowicie uciążliwy wysoki ping w grach

Witam, od ponad roku dręczy mnie problem wysokiego pingu w grach. Otóż, jestem posiadaczem internetu radiowego 16Mb/s którego cena względem prędkości sama w sobie nie zadawala ale niestety na inny nie jestem sobie w stanie pozwolić z powodu miejsca zamieszkania. Od ponad roku ping w grach online potrafi skakać od 40 do 1200 zależnie od pory dnia. Internet w nocy działa znakomicie a w popołudniowych godzinach nie jestem w stanie sobie spokojnie pograć. Oczywiście w ciągu tego czasu zdążyłem sie domyślić że jest to wina wiekszego obciążenia w ciągu dnia. Postanowiłem zadzwonić do dostawcy i jak to z dostawcami niczego sie nie dowiedziałem i niczego nie udało się naprawić. Zacząłem się tym bawić, szukać na forach, ogólnie próbowałem naprawić problem z mojej strony jeżeli dostawca twierdził że wszystko wygląda “okej”. No i moja zabawa przystaneła na zmiane oprogramowania w routerze TP-Link Archer MR200, cała zabawa skończyła się na zbrickowaniu routera więc teraz jestem połączony bezpośrednio z anteną:slight_smile: Więc teraz kiedy już problem naprawdę zaczyna być coraz bardziej irytujący a moja niesamowita cierpliwość zaczyna się kończyć, przychodzę tutaj poszkując jakiś rad, sposobów na naprawę tego albo alternatyw dla internetu radiowego. O wszelką specyfikacje czy dodatkowe informacje proszę smiało pytać. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Radiówka jest mocno zależna od ilości podłączonych klientów ,a także od pogody. Najlepszy jest tradycyjny kabel o ile jest taka możliwość.

1 polubienie

Co masz na myśli poprzez „tradycyjny kabel”? Przecież jestem połączony kablowo, może coś zle zrozumialem wiec prosiłbym o sprostowanie.

Napisałeś wyraźnie o internecie radiowym. To ,że kabel idzie od routera do twojego komputera to kompletnie inna sprawa. Mi chodzi o to aby kabel wychodził z twojej posesji. W tym połączeniu masz dwie technologie ,które mogą być u ciebie dostępne adsl lub dsl. Jak chcesz więcej to wygoogluj.

Niestety problemy z jakością internetu radiowego prędko ze strony Twojego dostawy nie zostaną rozwiązane. Najprawdopodobniej do stacji nadawczej Twój operator podłączył zbyt dużą ilość użytkowników, którzy w ciągu dnia generują ruch - być może nawet niewielki - lecz ma to znaczenie na samą przepustowość jak również wydajność urządzeń, w konsekwencji na Twój ping (1200 ms jest niedopuszczalne). Co możesz zrobić? Jeśli chodzi o Twojego operatora to możesz mu zgłaszać ten problem - efekt pewnie będzie żaden, stracisz czas, a przede wszystkim pieniądze (mogę zapytać ile miesięcznie płacisz za ten dostęp?). No chyba, że jest to firma solidna i rzeczywiście pochyli się nad tym problemem. Na pewno zaczął bym poszukiwania innego dostawcy - o ile nie jesteś z nim związany umową terminową.
Jak sam piszesz jesteś na nich skazany - przypuszczam, że w Twojej okolicy nie ma szans na światłowód.
Ruchem jaki bym na Twoim miejscu wykonał to rozglądną bym się za innym dostawcą - może jest inny dostawca internetu radiowego w okolicy? Nie masz nic do stracenia, bo Twoje łącze w zasadzie nie spełnia parametrów do komfortowego korzystania.
Kolejny krok do Internet mobilny, być może w Twojej okolicy nie będzie generował aż takich opóźnień i pozwoli przynajmniej na przyzwoite granie.