Internet radiowy-problem

MOJ KUMPEL MA INTERNET RADIOWY.I WCZORAJ ZROBIŁ FORMATA I NIEUMIE ZAINSTALOWAC INTERNETU.TZN MA PŁYTKE TYLKO JAK COS TAM ZAINSTALUJE TO NIEWIEM CO ZROBIC BO TRZEBA CHYBA GDZIES POWPISYWAC IP CZY COS NO NIE WIEM.CZY MOGŁBY MI KTOS NAPISAC JAK SIE INSTALOJE TEN INTERNET.KROK PO KROKU

Trzeba skonfigurować WIFI a do tego ptrzebne są dane które posiada Admin, więc na forum nikt Ci nie pomoże

a u mnie po formacie instaluje stery od sieciowej i jest ok nic nie trzeba konfigurować(tylko czasem w sterowniku musze przestawić niektóre wartości ale nie podaje żadnych ip itd.) a wykrywa chociaż sieć jakąś ??

powiedz koledze zeby zgłosił sie do Admintratora sieci

siec wykrywa . a ona ma podane jakies dane tylko gdzie to wpisac bo mu zostawił gosciu który to instalował i mówił ze te dane gdzies bedzie trzeba wpisac.ma tam 4 adresy IP a zgłaszał do administratora sieci i powiedzieli ze za tydz. przyjadą a mu sie spieszy z netem.jak to zrobic?

wiem już co gdzie trzeba wpisać sieć u niego nie konfiguruje się automatycznie i nie przypisuje mu IP i trzeba to wpisać na sztywno więc :

połączenia sieciowe>>właściwości>>ogólne>>zaznaczasz protokół TCP/IP i klikasz właściwości a tam zaznaczasz ręczne podawanie danych i wpisujesz (w zakładce konfiguracja alternatywna też powinieneś podać) i wszystko powinno być ok(sam u siebie też ustawiałem na sztywno tylko po jakimś czasie sieć przestała akceptować mój IP bo admin automatycznie przydziela)

No wiec niech kolega zrobi tak:

Zainstaluje Sterowniki do karty sieciowej(pewni d-link),normalnie i przez menedżer urządzeń

Powinien wyświetlić się komunikat "czy chcesz skonfigurować połączenie sieciowe"kliknie tak,wybierze wszystkie opcje według inormacji o swojej sieci!!!Gdu już to zrobi klika na start->połącz->pokaż wszystkie połączenia klika prawym właściwości w zakładce ogólne zaptaszkuje protokuł tcp/ip i da właściwości tam należy powpisywać dane(ip,serwer dns,maska podsieci,brama domyślna)i koniec,

W razie problemów pisz na gg:6766068 lub e-mail marcin011991@o2.pl

A na następny raz, niech kolega zrobi sobie rzuty ekranu, z wszystkich okienek wymagających konfiguracji…

:arrow: taka mała rada…