Internet radiowy - przekierowanie portów

Jestem szczęśliwą posiadaczką Internetu radiowego. Dzisiaj poprosiłam swojego admina o przekierowanie portów, zrobił to, dodatkowo dostałam karteczkę z pięcioma cyframi, które mam "gdzieś wpisać. I tutaj pojawia się moje pytanie : gdzie? :slight_smile:

??? nie powiedział ci gdzie masz to wpisać? dziwne ze w ogóle musisz coś wpisywać

Pięć cyfr nr. portów są od 1-65535, a więc to są nr. portów większe od 10000 skoro pięć to pięć.

A że nic nie dopłacała i dostała bez wielkich próśb, więc jest to pojedyńczy port, ew. malutki zakres w co wątpie.

A Ty się pochwal jakie to cyfry i do czego Ci przekierowanie potrzebne, zapewne p2p.

Jak do p2p to nie radze ściągać w dzień.

Ew. tak od 23-10 czy coś takiego, bo admin zauważy to jeszcze usunie a przy p2p porty to 80% szybkości pobierania, przynajmniej w eMule :slight_smile: Nie wiem jak tam torrent.

tak, do p2p, ale do niedużych plików, żadnych filmów, seriali. chyba dwa czy trzy pliki potrzebuje ściągnąć, także o maksymalne wykorzystanie łącza mi nie chodzi.

te cyfry to 44455

OJ… a jaki program bo skoro nie wiesz gdzie wpisać a my nie czytamy w myślach.

eMule, bitComet ? uTorrent ?

Postaram się wtedy owy program zainstalować i wkleję screena gdzie wpisać i jak dojść do owego okienka.

Ale musisz napisać jaki to program.

A może by tak do firewalla…

Żeby ruch na tych portach funkcjonował poprawnie musisz je odblokować również w systemie. inaczej przekierowanie nic nie da bo firewall i tak porty zablokuje.

Jeżeli posiadasz windows xp to trzeba to zrobić w opcjach zapory systemu windows.

start > panel sterowania > zapora > zaawansowane > “twoje połączenie” > ustawienia > dodaj >>

i tam w polu “opis usługi” wpisujesz - emule (czy cokolwiek innego - bez znaczenia)

IP - wpisujesz “localhost”

port zewnętrzny : 44455

port wewnętrzny: 44455

potem zatwierdzić zmiany i te same porty wpisać do klienta p2p (emule, azureus czy co tam używasz)

mam to wpisać, nawet wtedy jeśli nie mam uaktywnionego zapry wbudowanej w windows? poza ym utorrent kiedy sprawdza porty raz pisze, ze port jest ok i otwart, a za innym razem error i zamknięty.

Oczywiście jeśli zaporę masz wyłączoną to nie musisz tego wpisywać. A nie masz jakiegoś antywirusa/firewalla osobnego (np kaspersky)?

antywirusa mam avast [skanera cureit, ale to chyba nie ma znaczenia], ashampoo antispyware no i firewall ashampoo.

A zatem musisz go skonfigurować tak aby puszczał ruch w obie strony na porcie 44455 tcp (rules) lub żeby puszczał cały ruch dla uTorrenta (allow all conections w opcjach dla danej aplikacji)

Wygląda to mniej więcej tak: (screen z ashampo firewall z regułami dla programu pocztowego TheBat)

źródło: http://www.softpedia.com/screenshots/As … wall_2.png

Możesz dodać porty dla aplikacji albo kliknąć “full access”.

w ashampoo firewall nie widzę takiej opcji, poza tym tą zaporę zainstalowałam wczoraj, wcześniej nie używałam żadnej od czasu reinstalacji, a problem z tymi portami pojawił się już wcześniej.

Ciężko powiedzieć dlaczego masz problem z portami nie zaglądając do twojego komputera ani nie znając “topologii sieci”. Są różni administratorzy, mają różny sprzęt i różne “metody” działania, więc nie można również zweryfikować “poprawności” wykonania przekierowania przez administratora (choć wierzę w to, że zna się na tym co robi).

Zasada jest taka: jeśli masz FW musisz odblokować porty “niestandardowe” (niektóre porty zawsze są odblokowane np. 80, 8080, 53 itd) których chcesz używać lub które zostały ci przekierowane. Jeżeli nie, to wyłącz/odinstaluj firewall i wtedy masz wszystkie porty otwarte (co jednak jest w przypadku systemów windows dość niebezpieczne).

i właśnie tak mam ustawione