Internet radiowy vs LTE


(pawciak) #1

hej,

 

wyszło na to, że nowe lokum do którego będę się wprowadzać z małżonką jest poza zasięgiem dobrodziejstw w postaci Neostrady (światłowód), netia i inne upc. No a internet trzeba mieć. I tak się zastanawiam co wybrać. Mam do wyboru albo coś takiego:

http://itk.net.pl/images/cenniki/cennik_user.pdf

 

albo internet lte, czyli np Internet Mobilny LTE od Netii

 

Sprawdzałem tradycyjnych dostawców właśnie typu Orange/upc itd ( w kwestii internetu kablowego) niestety nic z tych rzeczy.. Jak myślicie - który internet będzie lepszy do domowych zastosowań? W sensie przeglądania neta na 2 laptopach, czasem pracy na FTP (upload stron), odpalenia raz na jakiś czas filmu na vod. Z internetem radiowym mam mega złe wspomnienia z dzieciństwa - ciągłe zakłócenia przez warunki atmosferyczne i inne tego typu..

 

dzięki za pomoc..


(Piotrek2255) #2

Radiówka ma to do siebie, że musi mieć czyste pole. Nawet jedno drzewo potrafi uprzykrzyć życie. Ale za to nie ma limitów…

Netia działa na nadajnikach Play, więc lepiej wziąć w Playu niż u nich na pewno będzie taniej. Rozważ jeszcze Nju, które jest na zasięgu Orange.


(Longhorn2009) #3

Ta radiówka wygląda ma bardzo drogą. W LTE prędkości mogą być większe, ale problem to limity. Jeśli mieściłbyś się np. w 40GB/mies to nju ma dobrą ofertę. Koszt 29zł/mies, lejek 1Mbit po przekroczeniu pakietu. Po pół roku limit rośnie do 80GB, po roku do 100GB i do 120GB po 2 latach. Przy dobrym zasięgu prędkości na poziomie 50+Mbps powinny być osiągalne.


(Kpc21) #4

Lejek do 1 Mb/s po przekroczeniu pakietu to praktycznie tak jakby nie było żadnego lejka… Przy 1 Mb/s można praktycznie normalnie korzystać z Internetu.


(pawciak) #5

Panowie mega dzięki za odpowiedź. Zatem albo LTE albo walka z Orange by pociągnęli neostradę 200 metrów dalej : ) dzięki


(Sawier) #6

Od samego dostawcy też sporo zależy. Ja przykładowo mam internet radiowy od Elbonetu (powiat żniński) i sprawdza się on bardzo dobrze. Nawet burza nie powoduje jakichkolwiek przerw w dostawie internetu, co podobno w innych miejscach jest rzadkością. Cena jak i prędkość pobierania są jak najbardziej w porządku i moim zdaniem jest to lepsze niż internet LTE, który gdzieniegdzie może sprawiać problemy.