Internet radiowy vs LTE

hej,

 

wyszło na to, że nowe lokum do którego będę się wprowadzać z małżonką jest poza zasięgiem dobrodziejstw w postaci Neostrady (światłowód), netia i inne upc. No a internet trzeba mieć. I tak się zastanawiam co wybrać. Mam do wyboru albo coś takiego:

http://itk.net.pl/images/cenniki/cennik_user.pdf

 

albo internet lte, czyli np Internet Mobilny LTE od Netii

 

Sprawdzałem tradycyjnych dostawców właśnie typu Orange/upc itd ( w kwestii internetu kablowego) niestety nic z tych rzeczy… Jak myślicie - który internet będzie lepszy do domowych zastosowań? W sensie przeglądania neta na 2 laptopach, czasem pracy na FTP (upload stron), odpalenia raz na jakiś czas filmu na vod. Z internetem radiowym mam mega złe wspomnienia z dzieciństwa - ciągłe zakłócenia przez warunki atmosferyczne i inne tego typu…

 

dzięki za pomoc…

Radiówka ma to do siebie, że musi mieć czyste pole. Nawet jedno drzewo potrafi uprzykrzyć życie. Ale za to nie ma limitów…

Netia działa na nadajnikach Play, więc lepiej wziąć w Playu niż u nich na pewno będzie taniej. Rozważ jeszcze Nju, które jest na zasięgu Orange.

Ta radiówka wygląda ma bardzo drogą. W LTE prędkości mogą być większe, ale problem to limity. Jeśli mieściłbyś się np. w 40GB/mies to nju ma dobrą ofertę. Koszt 29zł/mies, lejek 1Mbit po przekroczeniu pakietu. Po pół roku limit rośnie do 80GB, po roku do 100GB i do 120GB po 2 latach. Przy dobrym zasięgu prędkości na poziomie 50+Mbps powinny być osiągalne.

Lejek do 1 Mb/s po przekroczeniu pakietu to praktycznie tak jakby nie było żadnego lejka… Przy 1 Mb/s można praktycznie normalnie korzystać z Internetu.

Panowie mega dzięki za odpowiedź. Zatem albo LTE albo walka z Orange by pociągnęli neostradę 200 metrów dalej : ) dzięki

Od samego dostawcy też sporo zależy. Ja przykładowo mam internet radiowy od Elbonetu (powiat żniński) i sprawdza się on bardzo dobrze. Nawet burza nie powoduje jakichkolwiek przerw w dostawie internetu, co podobno w innych miejscach jest rzadkością. Cena jak i prędkość pobierania są jak najbardziej w porządku i moim zdaniem jest to lepsze niż internet LTE, który gdzieniegdzie może sprawiać problemy.

Witajcie ja miałem to samo ale zaklepałem sobie z sąsiadami radiowy jest nas trójka i dostawca powiedział, że w lecie robi projekt i mamy przejść na światłowód gdyż każdy z nas ma umowy po 2 lata. Co do internetu jest to tzw. AirMAX w technologi 5 Ghz do nadajnika mam 190 metrów antena o zysku 13 dpi wielkości pudełka z herbaty przykręcona do krokwi w poddaszu koszt takiej razem z zasilaczem do gniazdka w domu (w okresie burzowym zalecane wyłączenie go z gniazdka) w zestawie to koło 160 zł na allegro od operatora dostałem z racji przyłącza za free + najtańszy router kupiłem sam, połączony kablem wps z zasilaczem a od zasilacza do anteny kabel podobny do używanego w kamerach na budynkach. Koszt routera 40 zł Tenda F3 z 3 antenami opcje ma dla wysoko budżetowych routerów. Prędkości * Prędkość pobierania:16 Mbit/s * Prędkość wysyłania: 3Mbit/s za 59 zł bez limitów oraz (49 zł koszt przyłącza). Internet jest spoko jest dużo stabilniejszy od internetu LTE, który potrafi mieć po 50 Mbit/s a w godzinach szczytu na necie raptem 5-10 Mbit/s i duży ping do gier to istotne i ten limit 100 GB za 49 zł w play później lejek 1Mbit/s. Net 16 Mbit/s wystarczy na 2-3 kompy do oglądania filmów Full HD lub grania co ważne net bez spadków prędkości i nawet pozwala oglądać bez ścin filmy przez neta lub wp pilot a przez LTE się nie dało. Zapomniałbym niektórzy operatorzy oferują internet tzw. Bezprzewodowy z Anteną kierunkową od nadajnika i do nadajnika od klienta pozwala uzyskać to prędkości 50/50 Mbit/s (raczej potrzebny do posiadania serwera) lecz dla klienta jest to jego czysty wymysł wyobraźni i marketing wystarczy dla domu z 4 komputerami net do 30 Mbit/s pobierania a wysyłania 5-6 Mbit/s. Pozdrawiam