Internet radiowy

Mam internet radiowy w seci LAN. Cały czas albo nie chodzi albo cos przerywa. Moim kolegom tez czasami nie chodzi, ale w innym czasie co mi. Wirusów napewno nie mam poniewaz nawet po foramcie tak mi sie dzieje. Chciałem sie dowiedzec o co w tym chodzi bo kiedy zadzwonie do amdinstratora sieci to on mi mówi ze mam zawirusowany komputer i innym ludziom którym tez nie chodzi tez tak mówi. Jestem w tym całkiem zielony prosze o pomoc. :cry:

Skoro masz internet u tego Pana i umowę z nim, to po prostu zaproś go do siebie, powiedz, że nie masz wirusów a internet nie chodzi. W końcu to jego brożka, żeby wszystko chodziło jak trzeba…

Dla pewności wklej jeszcze zestaw logów do działu Bezpieczeństwo. Jak to zrobić i którymi programami, masz tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Ze 2 tygodnie temu wklejałem loga bo tez miałem ten problem i nic nie miałem zadnego syfu. Juz nie raz przyjechał do mnie do domu i powiedział mi a to ze mam jakiegos hakera , albo kazał mi odinstalowac progamy p2p i tez nic nie pomagało.

Aż dziw bierze, jak z człowieka robią nie powiem kogo… :expressionless:

Podejrzewam, że po prostu sygnał jest za słaby i dlatego chodzi jak chodzi, a “administrator” zwala wszystko na za przeproszeniem pierdoły…

W jakiej odległości od nadajnika mieszkasz? Jak wygląda droga sygnału do odbiornika u admina?

Wklejam log nie bede tworzył nowego tematu nie ma sensu zasmiecac forum.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 15:14:31, on 2006-05-14

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\nhksrv.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE

C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\MMKeybd.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe

D:\Program Files\Winamp\winampa.exe

D:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

D:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Cyberlink\Shared files\RichVideo.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\Program Files\InterVideo\Common\Bin\WinCinemaMgr.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\TrayMon.exe

C:\Program Files\Netropa\Onscreen Display\OSD.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqimzone.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exe

D:\Program Files\HP\Digital Imaging\Product Assistant\bin\hprblog.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Program Files\JetAudio\JetAudio.exe

C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Ściągnięte programy\Muzyka\hijackthis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: (no name) - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - (no file)

O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1045

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [MULTIMEDIA KEYBOARD] C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\MMKeybd.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] d:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] D:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal Pro\kav.exe" /minimize

O4 - HKLM\..\Run: [ISUSScheduler] "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe" -start

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "d:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [LanguageShortcut] "d:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\Language\Language.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKCU\..\Run: [BgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Ahead\lib\NMBgMonitor.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [ares] "D:\Program Files\Ares\Ares.exe" -h

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - Startup: Adobe Gamma.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: InterVideo WinCinema Manager.lnk = D:\Program Files\InterVideo\Common\Bin\WinCinemaMgr.exe

O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

O4 - Global Startup: HP Image Zone - szybkie uruchamianie.lnk = D:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqthb08.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://D:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - D:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O15 - Trusted Zone: http://www.mks.com.pl

O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage Validation Tool) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=39204

O16 - DPF: {3D8700FB-86A4-4CB4-B738-6F0FC016AC7D} (MainControl Class) - http://arcaonline.arcabit.com/ArcaOnline.cab

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1136505480156

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{AC8D50DC-5DCC-4750-AD53-6698DCB275E2}: NameServer = 194.204.159.1,194.204.152.34

O18 - Protocol: wpmsg - {2E0AC5A0-3597-11D6-B3ED-0001021DC1C3} - d:\Program Files\Spik\url_wpmsg.dll

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: Usługa Kaspersky Anti-Virus (kavsvc) - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal Pro\kavsvc.exe

O23 - Service: Netropa NHK Server (nhksrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Netropa\Multimedia Keyboard\nhksrv.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\Cyberlink\Shared files\RichVideo.exe

Nadajnik przed sobą nie ma żadnych przeszkód, odległosc wynosi ok. 250m

A siła sygnału? Powinieneś mieć aplikację dołączoną do komunikacji z nadajnikiem, a jeśli nie, to we właściwościach połączenia powinna być określona prędkość łącza i siła sygnału.

Nic takiego nie ma . Ale dodam jeszcze ze podłanczałem laptopa i tak samo internet chodzi.

No to:

  • albo zła konfiguracja/złe dane

  • albo coś zakłóca sygnał

  • albo nadajnik uszkodzony

  • albo wykupiony masz najmniej wydajny pakiet

  • albo łącze jest źle administrowane

  • albo łącze jest złej jakości

Przyczyn może być jeszcze więcej, więc po prostu proponuję poważnie administratora zapytać i poprosić o pomoc. Skoro płacisz za internet - masz prawo wymagać, aby on działał. A jeśli się nie da, zawsze możesz umowę zerwać i wybrać innego ISP.

Raczej admin robi cie w kulki, ja takze mam takie problemy i taka sama wymówke dostaje Komp zawirusowany

Tak to jest jak się nie moze uzytkownikom powiedzieć prawdy, to zazwyczaj kręcą

Problem leży po stronie admina i jego powinieneś nachodzić :wink:

Log masz czysty

Ciachnij kosmetycznie:

A jeśli dalej będzie tak jak jest - masz prawo zerwać umowę z winy dostawcy internetu.

250metrów to nawet zwykła tuba pociągnie.

Administrator chyba nie bardzo zna sie na budowie sieci szkieletowych, co gorsza mugł użyć budowy seci opartej na reuterach co powoduje gwałtownymi skokami i brakiem internetu.Serwer może być przeciążony.Skoro nie masz aplikacji mierzącej siłe sygnału to windows obsługuje połaczenie radiowe.

.:słownictwo:.

squeet

Nie mam zadnego programu tylko Jest podłączony kabel sieciowy pod kompa i zasilacz pod 230v.

a antena jest dobrze ustawiona?? może jest nie dokręcona do masztu i się przekręciła, ja miałem tak tylo że z anteną od telewizora

Sprawdzałem wszystko jest dobrze ustawione.

Możesz jeszcze inaczej sprawdzić jakość sygnału, spróbuj pingować bramę poleceniem pod dosem: Ping –t –w 100 AdresIP. Jeśli wszystkie pingi będa dochodzić to wszystko z radiem OK.