Internet raz działa raz nie

Witam… mam taki problem, że internet raz działa raz nie. Gdy wchodzę w połączenie lokalne, stan wykazuje że internet chodzi, a mimo to nie otwierają się strony, nie działają komunikatory. Dałam połączeniu lokalnemu “napraw” i po tej operacji załapał na chwilę, a potem znów kapa. Co to może być?. Dodam, że komputer wykazuje że karta sieciowa działa poprawnie. Dostawca internetu wysłał do mnie serwisanta, ten podłączył się do internetu ze swoim laptopem i chodzi. Kazał reinstalować windowsa. Zrobiłam to i nie pomogło. Pomóżcie, błagam… bo już wychodzę z siebie. Czy trzeba formatować kompa? Czy może sterownik walnięty? Już nie mam pomysłu…

monsc , w wierszu poleceń wpisz ping onet.pl, zobacz czy będzie zwracał Ci wartości, dla pewności zainstaluj sterowniki od karty sieciowej jeszcze raz.

zwraca wartości, sterowniki zainstalowane od nowa i dalej to samo :-(. Proszę mi jeszcze powiedzieć bo ja to tak nie do końca się znam. Co to jest ten cały Firewall ( naczytałam się coś w necie) i jak sprawdzić czy ja go mam? Czy istnieje również możliwość że Kaspersky mi coś poblokował?

Mnie się też wydaje, że problem nie tkwi w karcie sieciowej. Jak wspomniałam Połączenie Lokalne wykazuje, że internet hula. A mimo to nie otwierają się strony i nie działają komunikatory.

monsc , firewall to tzw. ściana ogniowa, która blokuje nie autoryzowany dostęp do twojego komputera z internetu. Wyłącz na chwilę firewall’a i zobacz czy będzie działać, być może to jest przyczyna problemu.

to jednak nie firewall… :frowning:

Mam dokładnie taki sam problem. W połączeniach sieciowych niby jest internet a jak uruchomię przeglądarkę to strony się nie wczytują… :roll:

jest jeszcze taka kwestia : Jak wpisuję ping i np. google.pl, to dostaję info że: wysłane 4, pobrane 0, stracone 100%. I co to może być?

monsc , że pakiety danych nie wracają do Ciebie. Dzieję się tylko tak przy google?

Dzieje się tak przy każdym adresie jaki mu podaję. Sytuacja bardzo dziwna. Wczoraj wieczorem śmigał np. jak nigdy. Total-expres! Dziś już natomiast tylko parę minut po włączeniu komputera. W momencie jak przestał działać podałam mu właśnie te pingi. Sprawdziłam również te całe konfiguracje, tj. przez polecenie : ipconfig /all, pokazał że niby wszystko jest oki. Że wszystko włączone i że wszystko na tak. Adresy ip, dnd… wszystko jest. ( pod kartą “główną” wykazuje mi jeszcze jakieś karty tunelowe - nie wiem co to jest, ale pisze że nieaktywne) A internet raz działa raz nie. Stan wykazuje że działa, a stron nie otwiera. Sprawdzałam również kartę sieciową w konfiguracjach. Pokazuje że “to urządzenie działa poprawnie”. Czy może to jednak być coś z kartą?

monsc , przeskanuj komputer jakimś skanerem online lub normalnym antywirusem, np. Kaspersky’m.

skanowałam już kilkoma… ale jeszcze takie pytanko, bo dzwoniłam jeszcze raz do dostawcy internetu, ten kazał mi ze sobą “pingować” i twierdzi, że on u siebie mnie widzi. I zgania na kartę sieciową, każe reklamować komputer. Ale mnie się wydaje, że skoro komputer wykazuje że karta działa poprawnie, pinguje… itd, itp, to czy to może być karta? bo jeśli karta to jakim sposobem wogóle się łączy. Ale padnięta i nie działa albo dobra i działa a problem jest w czym innym. Czy poprawnie działająca karta, może być jednak zepsuta. Boję się tak bez pewności reklamować, bo jak się okaże… że to nie karta… to policzą jak za zboże. Dzięki za zainteresowanie, tak a propo panie Jlasinski…

monsc , jak możesz pobierz jakieś distro Linuxa w wersji Live i zobacz cze będziesz miał na nim internet. Wtedy będzie można definitywnie wykluczyć wadliwą kartę sieciową.

o jej… :frowning: ale ja mam Vistę … i nie wiem co to distro

monsc , Distro to dystrybucja :slight_smile: Wersja, Pobierz np. ubuntu w wersji Live CD, wypal na płytę. Włącz Ubuntu z płyty i zobacz czy na Linuxie będziesz miał internet :).

okej… tak zrobię, jak tylko mi się uda i dam znać co i jak. Dzięki bardzo

dystrybucja, Ubuntu, Gentoo, Mandriva lub coś takiego ;] Tyle że może będzie trzeba sterowniki czy adresy wpisać a tak jest szukania, a co dopiero na Live CD gdzie wszystko się wolno włącza.

A do bramy domyślnej pingi idą ?

Chodzi o to żeby wracały, najlepiej wszystkie.

Jak nie wracają z bramy domyślnej to admin głupoty gada.

ipconfig /all i brama domyślna, to adres pinguj.

monsc , spisz sobie przed odpaleniem Linuxa wszystkie dane z właściwości połączenia w karcie sieciowej.

Bolo92 , pingi wracają… to co? karta padnięta?.. mimo że pisze że z nią oki? :frowning: mam zanieść kompa do serwisu?

jlasinski , chyba jednak nie uda mi się ściągnąć tego Linuxa. Nawet nie mogę wejść na żadną ze stron.

W tej chwili piszę z laptopa kolegi… a ten ma z kolei przenośny internet i zasięg tak fatalny, że ściąganie to do północy chyba by trwało. Może spróbuje jutro w pracy z tym ściąganiem. Zgram na płytkę i wgram u siebie. I zobaczymy…