Internet raz działa, raz nie

Mam taki problem. Na jednym z komputerów w sieci, internet raz mi działa a raz nie, tzn. w przeglądarce, niektóre strony działają, a inne bądź te same, już później nie. Na drugim wszystko jest ok każda strona działa. Próbowałem wszystkiego. Zmiany przeglądarki - na Chrome i Firefoxie to samo, zmieniałem kabel LAN - żadej zmiany, zmieniałem port przy routerze, przeinstalowywałem sterowniki od karty sieciowej, konfigurowałem firewalla. I nic, dalej jest źle. Ktoś wie o co tu może chodzić? Karta sieciowa zintegrowana z płytą AsRock G31M-S.

Tu masz podobny wątek: internet-jest-ale-nie-wczytuja-sie-strony-t401691.html

  • karta dźwiękowa nie ma nic wspólnego z nieprawidłowym działaniem internetu.

Na początek :

  1. Przeczyść komputer programem CCleaner.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza -> Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy -> Napraw zaznaczone problemy.

  1. PPM / prawym przyciskiem myszki / na ikonkę połączenia w tray`u -> Napraw.

  2. Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Jeżeli nie będzie działać to mogą być wirusy :frowning:

Sorki XMan miałem na myśli kartę sieciową (już poprawiłem).

Co do problemu, zmiana DNS-a pomogła. Wszystko na razie działa, jak jeszcze coś będzie źle, napisze. :smiley:

kam10 , a z jakich DMS’ów wcześniej korzystałeś i od jakiego operatora masz neta (bym sprawdził te DNSy)??

Internet to Neostrada TP, a DNS to był jakiś taki

127.0.0.1

4.2.2.1

Z tym DNSem to nie miało prawa działać bo ten adres to zawsze jest pętla zwrotna do twojego kompa (tzw loopback do localhost).

Tak było i na drugim kompie działa, ale teraz i tak wszędzie zmieniłem na taki sam.

kam10 , na samym tym jednym zaczynającym się na 127. działać nie mogło (chyba że masz na swoim kompie jekieś specjalne oprogramowanie działające jako DNS i gromadzące adresy ip serwerów w co szczerze wątpię) ale jeśli pod tym drugim ip z podanych przez ciebie jest serwer DNS który działa poprawnie to on przejmował rolę tego pierwszego (po to się podaje dwa) ale to że najpierw twój komp odpytywał sam siebie o ip stron mogło powodować że niektóre strony nie chciały się czasem ładować.

Ustaw któreś z tych adresów:

Najlepiej Open albo Google, bo TPSA nie zawsze muszą działać.

Problem został już rozwiązany, napisałem wyżej…