Internet raz jest, raz nie ma

Mam taki problem…

Mam stałe łącze, gdy włączam komputer czasami mi pokazuje się komunikat, że mam ograniczenie lub brak połączenia z Internetem. System pokazuje, że karta sieciowa działa poprawnie ale operator w BOK powiedział mi, że u nich wszystko jest ok i to u mnie coś musi szwamkować, ma ktoś jakiś pomysł?? On właśnie sugerował, że to może być uszkodzona karta

sprawdż podłączenie na stykach przed komputerem -może coś nie łączy…

-jeżeli jest możliwość podłącz komputer gdzieś bliżej żródła…-może słaby sygnał…

sprawdzałem właśnie już zakończenia kabla UTP i wygląda na to, że wszystko OK. Komputer jest 1,5 metra od gniazda sieciowego :frowning:

Zrób diagnostykę sieci.

Start -> uruchom -> cmd -> netsh diag gui i przeskanuj komputer, może wyniki skanu naprowadzą cię na rozwiązanie :wink:

same sukcesy, wszystko wygląda dobrze zaczynam głupieć, czyżby operator mnie oszukiwał??

możliwe,kumpel mój miał podobnie,admin gadał że u nich wszystko w porządku…a okazało się że ucinali net nie raz ,bo po cichu mieli awarie,i nie chcieli rozgłosu… :?

W dniu 06.07.2008 , o godzinie 21:41 został dopisany post przez alfa78

rokko a znasz może inne hasła ,kody,żeby wpisywać do tego Start>uruchom itp i żeby np; pingi sobie sprawdzić,stronki wszystkie jak szybko się wczytują ,bo z tego co pamiętam to mój admin znowu coś takiego wpisywał i widziałem,że za pomocą tego mógł mi sprawdzić jaka szybkość,ping ,szybkość wczytywania się stronek internetowych,po prostu wszystko co związane z tym internetem itp :?

Wszechstronne narzędzie, którego głównie używam do diagnostyki sieci


netsh

Przykładowe zastosowania - http://www.brienposey.com/kb/diagnosing … _netsh.asp

netsh diag gui - opis

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb456996(TechNet.10).aspx

Inne narzędzia:


ipconfig

ping

pathping

tracert

nslookup

netstat

Oczywiście wszystkie wpisujemy w wierszu poleceń (cmd.exe), aby uzyskać więcej info na temat każdego z nich wpisujesz nazwa_narzędzia /?

Jeszcze kilka innych znajduje się w dodatku do w2k3 (support tools), które można z powodzeniem wykorzystać w XP. Jednym z tych ciekawszych narzędzi jest netdiag.

dzięki ci rokko,przydatne to… :slight_smile: