Internet raz jest, raz nie

Witam, ostatnio Internet zaczął wariowac, najpierw całkowicie znikł, sądziłem że to przez winę kabla lan więc wymieniłem na nowy lecz to nic nie dało. Potem podejrzenia poszły na kartę sieciową (używam karty sieciowej lan bo w komputerze nie działa) więc wymieniłem na nowsze z górnej półki i po wymianie Internet raz jest i po kilku minutach czasami szybciej znika. Restarty robiłem, wgrywalem sterowniki od nowa i ciągle to samo.
Jakieś pomysły co może tak robić? Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

Z tego co pamiętam to kabel Lan łączy komputer z …?
Ja bym te trzy kropki sprawdził.

Z ruterem. Też sprawdzałem czy wszytko dobrze podłączone, restartowalem (wifi działa bez problemu, działa na najwyższych obrotach)

Przewód nowy.Karta nowa. Stery nowe. No to może coś z ruterem. Modem w nim działa ale co do wyjścia na LAN to już chyba nie bardzo. Napisałem “modem w nim działa” poniewaz nie mam pojęcia czy to ruter-modem od dostawcy czy tez tylko twój ruter. Jesli to pierwsze to monit do dostawcy, jesli to drugie to podłaczyc komp bezpośrednio do modemu i sprawdzić czy sieć działa bez problemu. Jeśli tak to wina rutera. Jesli nie, to problem z komputerem.

Podaj producenta i model routera oraz co to za internet.

Pewnie realtek :stuck_out_tongue_winking_eye:

start -> cmd -> ipconfig /all
wklej wynik polecenia.

W momencie awarii sprawdź czy w ogóle możesz zrobić ping adresu routera (adresu podpisanego jako default gateway lub brama domyślna).

Hej,

  • Próbowałeś przepiąć kabel do innego portu routera?
  • Co to dokładnie za urządzenie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie masz w domu jakiegoś smart-urzadzenia, które cyklicznie mogłoby się łączyć z siecią i powodować konflikty IP? Jakaś kamerka do dziecka z czujnikiem ruchu, odkurzacz, czy inne badziewie? :wink:

Co to przede wszystkim znaczy, że internet ci znika? Tracisz połączenie z routerem, czy lan masz, a strony się nie ładują? Jeśli tracisz połączenie lan, to czy wtedy znika karta sieciowa z menadżera urządzeń, pojawia się przy karcie jakiś wykrzyknik?

wg zamieszczonego obrazka, kabel jest odłączony lub w ogóle nie wykrywany (komunikat nośnik odłączony).

Kabel jest sprawny?
Może np. wtyk nie łączy, albo same miedziane żyły pokruszyły się od częstego wyginania kabla.

Podłączyłem ten sam kabel do laptopa i śmigał bez problemu
Internet się wyłącza jakby kabel nie działał, raz działa normalnie a pochwili pokazuje brak Internetu
Żadnego urządzenia nie mam które mogłoby zakłócać połączenie
Jutro zabiorę znowu do naprawy, może oni coś zdziałają

Możliwe przyczyny:

  1. Uszkodzona karta.
  2. Wymuszony np, tryb 1Gb i kabel kiepskiej jakości, karta nie jest w stanie nawiązać połączenia.
    Tryb można zmienić w oknie Menedżer urządzeń -> karty sieciowe -> [nazwa karty] -> zaawansowane -> szybkość i dupleks, w trybie 100Mb karta powinna pracować bez problemu nawet z kiepskim okablowaniem.
  3. Problemy ze sterownikiem karty, aktualne sterowniki można pobrać ze strony producenta karty.

Można by też sprawdzić działanie karty po podłączeniu z routerem krótkim kablem.

Witam, właśnie odebrałem komputer z naprawy i co usłyszałem? Że u nich nie występuje taki problem (Co mnie najbardziej zdziwiło to że testowili na wejściu od karty sieciowej która nie działa od 2017 roku). No ale zabrałem komputer z nadzieją iż zostało to magicznie naprawione. Niestety w domu znowu to samo. Internet ciągle mruga jak mrugał. W serwisie zwalaja winę na ruter (który sprawdziłem, czyscilem, restartowalem i podłączałem do laptopa i działa bez zarzutu).
Chyba nic się z tym już nie da zrobić bo pomysły skończyły mi się już.

Zamów serwis do domu. Może fachowiec będąc na miejscu prędzej coś zdiagnozuje.

Testowali na karcie sieciowej, która nie działa od 2017 roku. To jacyś magicy chyba?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Trzeba było poprosić by to sprawdzili przy tobie. Za coś chyba pieniądze wzięli.
Zrób test na owej nie działającej karcie i zasuwaj do nich z reklamacją. Chyba ze działa.