Internet rozłącza po kilku minutach, orange freedom

Witam

Kolega posiada internet z orange freedom z modemem zyxel zxdsl 852. Mozna zauwazyc nastepujace objawy. Po polaczeniu przez chwile wszystko jest ok. Strony sie otwieraja, działa poczta, gg, skype i inne rzeczy. Po kliku minutach przestaje działać internet, wszystkie usługi. Pomoc mozna jedynie restartujac kompa. Diodki na modemie swieca sie ok. Probowalem inny modem jakiegos sagema f@st 800 oraz alcatel speedtouch to one w ogole nie nawet nie potrafia połączyć nie wiem czemu chcociaż parametry są poprawnie ustawione. Jak przyszedłem do kolegi ze swoim laptopem to na jego modemie czyli zyxelu działało mi wsyzstko godzine bez problemu. Innych modemów nie sprawdzałem bo jeszzce ich wtedy nie miałem. Połączenie wg windowsa jest dalej aktywne, ale nie mozna go rozłączyć. Probowałem przez aplikacje orange oraz tylko instalując sterowniki i tworząc połączenie recznie i jest to samo. Co ciekawe koledze rozłącza tego neta szybciej lub wolniej w zależności no od tego jakie strony przeglada lub czego uzywa. Prze skype może rozmawiać do woli i np allegro tez moze siedzieć ile chce a jak odpali goole czy naszą klasę to wystarczy minuta czy dwie i już.

Obecnie mam tego kompa u siebie i ja mam dsla 1 mbit z tpsy podlaczonego przez router linksys wrt54gl i jak podlaczylem tego laptopa przez kabel sieciowy do tego router to juz czwarta godzine przegladam neta i nie ma żadnego problemu. Wszystko działa jak trzeba.

Z tego co jeszcze zauważylem ale to może być pozorne to że jak był modem podlączony u niego do portu usb w podstawce chłodzącej a nie bezpośrednio do kompa to dłużej net działał.

Notebook to Medion MIM2200.

Poniżej wklejam logi z Combofix, SilentRunners i HiJackThis

Proszę o pomoc

http://wklej.org/id/8633/ Combofix

http://wklej.org/id/8635/ HiJackThis

http://wklej.org/id/8636/ SilentRunners

fix w hijackthis

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Czy to co zostalo napisane ze mam zrobic ma jakies podstawy, które zostały wynalezione w logach czy po prostu zalecasz to każdemu?

Ten wpis co mam w hijackthis skasowac to jestes pawny ze nie jest potrzebny? Informacje znalezione w googlach informuja ze jest to czesc oprogramowania do modemu adsl sagem.

Czy w tym Ccleaner mam wszystko usunac czyli uruchomic czyszczenie rejestru oraz windowsa i programów.

Ta optymalizacja autostartu to mam porownywac czy w moich wpisach nie ma tego co jest tam zawarte i jak jest to usunać tak?

A jaki ma cel włączenie i wyłączenie przywracania systemu? Zeby usunąć poprzednie punkty przywracania?

wiec zostaw wpis jak uważasz, zrób wszsytko tak jak napisałem chyba że wiesz lepiej

Pytam ponieważ po prostu jak coś robie to lubie wiedzieć jak to zrobić, i czy moje działania mają jakieś podstawy wywnioskowane z danych objawów. Nie kwestionuje twojej wiedzy i mam nadzieje ze tak tego nie odebrałeś ale po prostu chcialem uzyskać więcej szczegółow.

A czy kolejność tych działań co napisałeś ma znaczenie?

Nie ma znaczenia, ale najlepiej byłoby jakbyś na końcu przeskanował antywirusem

Witam ponownie.

Zrobiłem wszystko wg rad i niestety nie ma żadnego rezultatu. Wirusów żadnych nie znaleziono. Dalej jest to samo.

Sam już nie wiem o co chodzi. W ogole to polaczenie nawet jak dziala to jest jakies marne, pingi tragiczne sa a parametry linii to nie wiem czy dobre bo sie na tym nie znam.

Czy ktos ma jeszcze jakies pomysły? Ja chyba jeszcze spróbuje zainstalowac od nowa windowsa na tym kompie i zobaczyc czy na świeżym windowsie działa.

Probowałem jeszcze naprawiac stos TCP za pomoca Winsockfix i resetowałem usługę połączenia internetowego w services.msc bo takie porady znalazłem jeszcze ale to także nic nie dało.

ba32562d16a66c06m.jpg

c494e5f3dd4e1cdam.jpg

Dodane 25.01.2009 (N) 14:37

Witam

Sprawa rozwiazana ale rozwiazanie bylo calkowicie gdzie indziej niz ktokolwiek by sie spodziewał. Co do rozłączania to tem modem ZXDSL jest po prostu kiepski i dalej sie rozłącza ale teraz założyliśmy tego sagema f@st800 i smiga. Zeby to rozwiązać trzeba było trzech techników wzywać. Dopiero trzeci skapował ze w jednym z gniazdek jest jakiś kondensator, bo to było jakies stare gniazdko i po wywaleniu jego wszystkie modemy i routery się łączą i na tym sagemie smiga jak trzeba bez zadnego rozłączania.

Temat do zamknięcia.