Internet rozłącza się po uruchomieniu gry


(Mistrz Maciek) #1

Siemka  :) Mam bardzo duży problem.Od jakiegoś miesiąca mam nowy komputer . Na początku wszystko działało ale po jakimś czasie wystąpił problem . Gdy jestem na necie przeglądam stronki działa normalnie ale gdy załącze lol'a albo diablo 3 od razu wyłącza się .Nie chce mi sie polączyc i pisze ze router recznie mnie rozlączyl . Nie posiadam wbudowanej karty sieciowej , mam d-link adapter. Prosze o pomoc ! Z góry dzięki


#2

Maciobus, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(bachus) #3

Może zasilacz nie wyrabia? Włączasz prądożerne (karta graficzna) urządzenia i siada zasilanie na USB? Zobacz też, czy nie masz włączonego oszczędzania energii dla tego dongla Wifi.


(Mistrz Maciek) #4

Mam tylko podłączoną myszkę , klawe i adapter


(bachus) #5

Ja tylko ‘klawe’ i myszkę - ale nijak ma się to do tego, co Ci napisalem.


(Mistrz Maciek) #6

Wyłączyłem oszczędzanie energii na adapterze i występuje ten sam błąd .


(Hrustus) #7

@up tu nie chodzi o prądożerność adaptera tylko całego zestawu komputerowego. KArta graficzna i procesor nie działają na powietrze. Zasila je zasilacz a jeśli on jest za słaby żeby pod obciążeniem obsłużyć wszystkie urządzenia to efekt może być taki jak Ty masz. Podaj info co to za zasilacz albo w ogóle całego zestawu :slight_smile:


(Mistrz Maciek) #8

http://allegro.pl/apu-6300-2x3-90ghz-4gb-250gb-gt630-2gb-hdmi-i4053594599.html


(Pokrzywek321) #9

No jak to komputer z allegro to zasilacz pewnie jakiś lipny. W aukcji jest napisane, że to porządny i cichy zasilacz 400W ATX ze 120mm dużym wentylatorem. Prawdą z tego może być tylko to, że ma wentylator… Sprawdź dokładnie jaki to model i wymień lepiej na nowy zanim cały komputer przez niego diabli wezmą… Przy okazji może się Twój problem rozwiąże.


(Mistrz Maciek) #10

Dostałem adapter asus . Problem powtarza się . Moim zdaniem nie chodzi o chłodzenie ponieważ gdy podłącze kabel bez pośrednio to miałem idealny internet . Moze ktos ma jakies propozycje ? 


(bachus) #11

To co już było mówione - problem z zasilaniem a dokładnie zasilania huba USB. Kup aktywny hub USB (taki z zasilaczem).


(Mistrz Maciek) #12

http://allegro.pl/wk462a-hub-7-portow-exclusive-usb-2-0-zasilacz-i4282665462.html taki ?


(bachus) #13

Tak, może być taki. Ostatniego zdania nie rozumiem.


(Mistrz Maciek) #14

Jakbys mogl wytlumacz mi czemu jak jestem na yt 720p od razu się renderuje a tylko gdy włącze gre wyłacza sie ? To wszystko wina zasilania ?


(bachus) #15

Ale to może być kilka powodów - poważnie myślisz że na YT jest aż tak mocno używana karta graficzna? Dopiero w 3D idzie spore obciążenie zarówno na zasialcz, jak i na pamięci i układ graficzny.


(Mistrz Maciek) #16

Ale czy napewno to jest wina zasilania ? Nie jest moze wina routera .Czasami jak daje rozwiąż problemy to pisze ze servery dns nie odpowiadają, brama sieciowa jest niedostępna , resetuje adapter .