Internet rozłącza się samoczynnie

Witam, ciąg dalszy moich problemów z siecią. Jak to wszystko wygląd, mianowicie internet się rozłącza wtedy, kiedy jest obciążony, daję przykład: pobieram coś z max prędkościa na torrencie, do tego włączę bufforowanie na yt i po chwili net pada, pojawia się mały zółty trójkąt po prawej koło zegara, nie mogę wtedy wejść nawet do ustawień routera z przeglądarki, jedyne co pomaga to reset routera. Pewnie pomyślicie “kup nowy router”, no właśnie, kupiłem nowy, zrobiłem taki sam test, obciazylem łącze utorrentem i bufforowaniem, po 15 minutach rozłączyło. Powiecie “to pewnie karta sieciowa w kompie”, podłączyłem router do laptopa przez karte sieciową, ten sam test, po 15 minutach padło. Więc na pewno to nie wina routera ani karty sieciowej… więc czego ?? Panowie z multimo, bo tam mam neta, przysłali dwa razy kogoś z EL TEL, oni stwierdzili że net “żyleta” i na tym się skończyło. Co radzicie ??

Jak włączasz program do torrentów bez YT to też rozłącza? Na torrencie masz prędkość pobierania jaką masz w umowie? Może operator po prostu blokuje torrenty, aby ludzie nie zapychali łącza.

Na steamie jak pobieram grę jest to samo, na yt jak wlacze bufforowanie 2 godzinnego filmiku w 1080p tez rozłącza…

Podłącz się bez routera, bezpośrednio pod łącze ISP, jeśli nadal problem występuje, to jest to problem po stronie operatora, albo mają awarię na łączu lub jest zapchane, albo masz nałożone ograniczenia na łączu.

jak bez routera ?? nie rozumiem…

przedchwilą znowu rozłączyło a nawet nie obciążałem neta… po prostu się wyłączyło i tyle, reset routera pomógł… sytuacja bez wyjścia to jest i tyle, nikt nie potrafi mi pomóc…

Czy ja jakoś niezrozumiale napisałem czy nie znasz dobrze polskiego? Czego tu nie rozumiesz? Podłączyć bez routera, znaczy wziąć kabel od internetu i podłączyć bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze. Jeśli masz jakiś modem, to kabel sieciowy od modemu podepnij do karty sieciowej w komputerze, zamiast do routera.

albo ze mna jest cos nei tak albo nie wiem, jak moge podłączyć kabel z neta do karty sieciowej ? wytłumacz łopatologicznie bo nie rozumiem albo źle widze… na moje oko sa to dwie różne wtyczki…

#-o Człowieku, nie załamuj mnie ![-o<

Z gniazdka telefonicznego idzie do mnie do pokoju kabel do routera, bodajże rj 11, wkladam go do wyjscia DLS w routerze, pozniej z routera z wyjscia LAN1 idzie kabel Rj45 do karty sieciowej w kompie. Tak to działa. Nie mam modemu, mam router z modemem wbudowanym Linksys x1000

Czyli korzystasz z ADSL, teraz już jest wszystko jasne. Pokaż parametry linii, powinny się wyświetlać w routerze, w statystykach ADSL.

ttutaj są z tp linka

http://imageshack.us/a/img202/7565/8t1l.jpg

a tutaj z obecnego linksysa, ktorego uzywam i kupilem, tak radzili panowie z pomocy technicznej multimo

http://imageshack.us/a/img802/3397/7jyk.jpg

A tutaj są tematy na innych forach, jestem ewenementem bo nikt nigdzie mi nie umie pomóc… :

http://openlinksys.info/forum/viewthrea … d_id=17353

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=466318#466318

http://www.fixitpc.pl/topic/20470-inter … 5%BCeniem/

Dodane 25.11.2013 (Pn) 14:29

i co, rozwiązania nie ma ?