Internet rozłącza się


(Fedrix) #1

Witam.

 

Posiadam komputer z systemem Windows 8.1 i wczoraj chciałem podłączyć go do internetu. Otworzyłem panel sterowania i zacząłem dodawać sieć. Wpisałem login i hasło z umowy, ale nie chciało się połączyć. Dopiero po odpięciu i ponownym podpięciu kabla coś zaskoczyło. Jest jednak taki problem, że przez powiedzmy 5 minut net śmiga idealnie, a po chwili wczytać żadnej strony. Podłączyłem też sieć Wi-Fi i dzieje się to samo. Muszę dopiero rozłączyć i połączyć się ponownie, żeby zaskoczyło. Sam nie wiem w czym problem? Być może źle skonfigurowałem połączenie. Dlatego też proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu/konfiguracji połączenia.

 

Tak wyglądają sieci:

 

A tak problemy z wczytywaniem stron:

 

Dodatkowo jak już internet działa, to większość obrazków nie chce się wczytać, chociaż Flash Player jest zainstalowany:


(Leoncio) #2

Windows 8.1 na początek znaczek klik w ikonkę internetu na pasku zadań. Następnie pokaże się twoje połączenie prawo klik na nie i kliknij zapomnij tą sieć. Następnie znów ikonka na pasku zadań pokaże się sieć klikasz połącz, a następnie wpisujesz hasło.


(Fedrix) #3

Zupełnie nie rozumiem co do mnie napisałeś.

 

Powtórzę. Sprawa wygląda tak, że internet przez chwilę działa, a później pada (może to wina DSL?). Muszę go rozłączyć i ponownie połączyć, żeby znów zaczął działać. Dodam, że programy typu GG chodzą cały czas, nawet wtedy, gdy w przeglądarce nie mogę wczytać stron.


(Bartek Saques) #4

Po polsku znaczy rozłącz sie z tą siecią i połącz sie jeszcze raz.


(Leoncio) #5

Napisałem żebyś na początek na nowo poprawnie skonfigurował połączenie sieciowe i trzeba pisać dokładnie, bo intranet się nie rozłącza jeśli inne programy działają tylko nie można wczytać stron w przeglądarce a to co innego


(Fedrix) #6

Prawdopodobnie za problem odpowiedzialny był McAfee. Odinstalowałem go i od 4 godzin jest okej.


(Fedrix) #7

Jednak nie. Czytałem poradniki i niby poprawnie skonfigurowałem połączenie internetowe, a jednak mam problemy. W ciągu dnia internet potrafi rozłączyć się jakieś 5 razy i świecą się tylko trzy diody (PWR, ETH1 i WLAN), chociaż powinno pięć (PWR. DSL, INET, ETH1 i WLAN). Muszę odłączać kable i je podłączać przez kilkanaście minut, żeby znów zaczęło działać i świecić się pięć diod. Dodatkowo czasami jest tak, że niby świeci się pięć diod, ale nie mogę wczytywać stron za pomocą przeglądarki internetowej. W tym samym czasie Skype, czy GG działają normalnie. Wychodzi na to, że jakieś transmisje danych działają normalnie, a jakieś inne nie. Po czyjej stronie może tkwić problem? Komputera, czy modemu?

 

Proszę o pomoc i porady.


(Leoncio) #8

Jeśli diody na modemie się wyłączają to pewnie wina modemu. Jeśli możesz to sprawdź jak inny komputer działa z tym modemem, jeśli błędy będą się powtarzać to będziesz znać przyczynę, że to modem, przynajmniej jedno urządzenie będzie zdiagnozowane. 


(Fedrix) #9

To jest dosyć dziwna sytuacja, ponieważ mam drugi router (od starego dostawcy) i na nim internet nie działa w ogóle. W sobotę będę miał dostęp do laptopa. Podłączę do niego router i zobaczę jak działa. Mam jeszcze jedno pytanie: czy za problem z diodami DSL i INET mogą odpowiadać kable?


(Leoncio) #10

Kable raczej mało prawdopodobne żeby rozłączało, jakby był zły kabelek to pewnie cały czas by nie było. A próbowałeś dzwonić do Netii? W internecie jest wiecej takich przypadków więc i w Netii może mają szybkie rozwiązanie problemu, bo to nie tylko u Ciebie taki problem występuje.