Internet Sagemcom F@st-3764 nie ma 40 mb jest 1

Witam mam pewien problem dotyczy on internetu. Niedawno zakupiłem sobie internet 40 mb, spodziewałem się lepszego efektu niż marnę 1 mb/s.

Czy problem leży w złej konfiguracji sieci, systemu czy gdzie indziej? Czy da radę przyśpieszyć internet? Proszę o szybko odpowiedź!

Jestem w posiadaniu Routera Sagemcom F@ST-3764 … 40 mb

brojek2 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

1 mb/s to jest jakieś 8MB. Sprawdź ma teście prędkość download i na ile się synchronizuje. Łącze może być kiepskie. Musisz go podłączyć przez LAN Na WiFi i USB możesz nie uzyskać takiej prędkości (zależy od komputera)

Zacznijmy od tego, że to łącze VDSL na liniach TP. Procedura przejścia może trwać znacznie dłużej niż w przypadku ADSL. Od kiedy umowa wchodzi w życie? Jeśli już obowiązuje to bombarduj infolinię. Jaką wcześniej miałeś prędkość?

23 września umowa weszła przyjechał monter odłączył starego liveboxa, pokazał mi strone 192.168.1.1 potwierdź łączenie i to wszystko. Wcześniej miałem 2 mb liveboxa. około 500 kb/s szło ale dokładnie nie pamiętam… Dodam, że mieszkam w Elblągu

Przy 2 MB nie moglło Ci iść 500 kb/s

policz sobie 2000000/8=250000bit/s=250 kb/s

Coś kręcisz

przy 40 mb powinieneś mieć 5000 kb/s

W tych modemach sagemcoma jest jakiś problem z zasilaczami. może wymiana na mocniejszy mogłaby pomóc. Jest już nawet artykuł na ten temat http://cozanet.pl/2011/11/sposob-na-lep … emcom-fst/. Były też jakieś problemy z kablem telefonicznym dostarczanym w zestawie.

sprawdź jaką masz synchronizację??