Internet się nie połącza

Witam, ostatnio po formacie chciałem zainstalować liveboxa wszystko jest ok ale nie połącza się z netem, jest taki wykrzyknik na komputerku sieci bezprzewodowej, wcześniej też tak raz miałem ale po 10 min. wszystko było w normie. Proszę pomóżcie :wink:

Trochę namieszałeś.

Pobrałeś Firefoxa z internetu, czy miałeś instalkę gdzie indziej?

Czy inne aplikacje łączą się z internetem, czy problem dotyczy tylko Firefoxa?

Czy internet nie działał odkąd zrobiłeś formata, czy działał, i nagle przestał działać?

Nie, żadnego jakiegoś firefoxa po prostu nie połączyło, internet działał przed formatem normalnie, inne aplikacje nie działają może najlepszym rozwiązaniem było by zadzwonienie do nich na infolinie??

czytaj może dokładnie LIVEBOX

drusiek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przepraszam.Źle przeczytałem.Kliknij prawym przyciskiem myszy na ten komputerek sieci bezprzewodowych i wybierz opcję stan.Powinno pojawić się okienko.Czy pisze, że połączono z siecią?

Sprawdź w tym okienku też jaka jest siła sygnału.

Da się w to także wejść wchodząc w połączenia sieciowe i klikając prawym przyciskiem myszy na połączeniu sieci bezprzewodowej.

Jet napisane ograniczenie prędkości, reszta jest dobrze.

Jeśli livebox na pewno jest dobrze ustawiony, to pozostaje dzwonić na infolinię.

Tak, tylko dzwoniłem i gość nic sensownego nie powiedział.

Łączę się przez wi-fi.

Ze strony neostrady ściągnąłem program asystent i dostałem taką informacje żebym spróbował przez kabel ethernet połączyć się, jakiś tam miałem w pudełku ale nic nie działało.

Dodam jeszcze, że na 3 pozostałych kompach jest net.

Sterowniki zainstalowane.

Teraz mam tak, że jest napisane połączono, wszystko to jest ale neta nie ma ;/.

domyślam się że instalowałeś wszystko od nowa z płyty od tp. spróbuj tak odinstaluj aplikację neostrada z pc zrób reset liveboxa do ustawień fabrycznych a na komputerze na którym łączysz się przez wifi wejdz w przeglądarkę i wpisz adres 192.168.1.1 nazwa uzytkownika admin i hasło admin i jak już wejdziesz w ustawienia routera poszukaj opcji quick setup zostaw tam wszystko tak jak jest tylko wpisz swój login i hasło do łączenia się z neostradą zatwierdz i powinno być ok. nie polecam instalowania oprogramowania od tp. często są problemy potem

a z pozostałymi pc też łączysz się przez wifi ?może wystarczy wgrać sterowniki od adaptera wifi nowe czy co tam masz

Robiłem tak jak piszesz, ale strona 192.168.1.1 też się nie włącza i w tym jest problem bo jak by działała to resztka to raczej pestka.

Dodane 07.07.2011 (Cz) 13:24

Tzn. na 1 kompie jest przez kabel, a na 2 laptopach jest wbudowane wifi w środku

Instalowałem te sterowniki wifi i nic ;/

jaki masz system win7 ? zaznaczyłeś przy próbie połącznienia w okienku żeby łączyło automatycznie?

xp, tzn. gdzie dokładniej??

nie wiem jak jest w xp ale na 7 po formacie po nacisnieciu ikonki zasięgu pojawia się kreator tworzenia sieci bezprzewodowej zaznaczasz tam ze sieć domowa i potem przy pierwszym połączeniu trzeba zaznaczyć w okienku łącz automatycznie jesli się tego nie zaznaczy będzie wykrzyknik przy zasięgu i brak neta

Może ktoś inny napisze co się orientuje w xp??