Internet się wyłącza

Witam, posiadam neostrade i wiem, że ona lubi się wyłączać ale teraz jest nieco inaczej.

Przykładowo podczas oglądania filmu strona przestaje działać i później nie da się wejść na nic innego, pomaga restart komputera. Znaczy to, że router nadal jest połączony i wina leży w raczej w systemie. Teraz jak czytam, przeglądam stronki na tym forum itd to nic się nie zawiesza.

Wczoraj antywirus wykrył mi trojana gen2 (dokładnej nazwy nie pamiętam bo znikły wpisy po cofnięciu), który został odpalony więc przywróciłem system i usunąłem plik ale nadal się zawieszał net. Przetestuje więcej stron bo się zacząłem zastanawiać czy to może ta jedna strona wywalać mi kompa gdy oglądałem film. Podczas próby włączenia OTL miałem 2 błędy: pierwszy to brak framedyn.dll ale pobrałem go z sieci, a drugi to zawieszanie się na katalogu xxclone, który później usunąłem- błąd “2099/1/1 12:00 is not valid date and time” - może się to komuś przyda. Po tym już udało się przeskanować. MBAM nic mi nie wykrył, jedynie AntiVir wczoraj tego trojana. Zrobiłem też sprawdzenie Combofixem a dopiero później wyczytałem, że nie powinno się go używać od tak. Dołączę ten log z niego skoro już i tak jest.

OTL : http://wklejto.pl/150120

Extras: http://wklejto.pl/150122

Combofix http://wklejto.pl/150131

Czy nie za dużo tych programów zabezpieczających?

COMODO Internet Security to pakiet zabezpieczający posiadający m.in. zaporę i antywirusa.

Czy potrzebne są do tego Avira Antivir,McAfee Security Scan.

Po za tym masz starsze wersje przeglądarek.

Zaktualizuj przede wszystkim Internet Explorer do wersji 8.

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy są programy których nie potrzebujesz i usuń.

Po tym podaj nowe Logi OTL/Extras.Pozdrawiam.

Witam, dziękuję za odpowiedz. Ja ogólnie korzystałem tylko z Avira, niedawno znów dałem szansę Comodo bo był trochę upierdliwy gdy go pierwszy raz testowałem. Myślę, że tym razem to też jego wina bo mam dziwne wpisy w logu z nim “Explorer próbuje przejąć kontrolę nad pamięcią cmdagend.exe i on to blokuje” a czas tych blokowań chyba pokrywał się z wyłączaniem filmików i blokadą internetu. Jeszcze to rozpatrzę. Pewnie przeinstaluję Comodo bo nie chcę z niego rezygnować. McAfee to chyba jakiś “dodatek” do Adobe Flash Playera więc tego nie ruszałem ale skoro mówisz, że za dużo to go wyłączę.

Przeglądarka IE jest stara bo ją wywaliłem i przypadkiem się wgrała gdy użyłem płyty z Windowsem :stuck_out_tongue: Odinstaluje IE i Operę a Firefox i Chrome uaktualnię, głównie Firefoxa bo Chrome dopiero co instalowałem by przetestować oraz sprawdzić ten problem z netem. Nie robiłem formatów od 06.07.2010 roku godz. 20:08:57, więc system pewnie jest teraz jak sito ale nie zamierzam się poddawać póki działa. Dziękuje, jeśli wykryję jakiegoś wirusa to tu wrócę :stuck_out_tongue:

Temat można zamknąć