Internet sie wyłancza

ostatnio zmieniałam system w DELL D600, nie miałam do niego sterowników dlatego pobierałam je z netu, mam jednak problem z kartą sieciową, zainstalowałam ja i działa ona do momentu kiedy ponownie nie odpalę laptopa, poczatkowo łączy intrnet ale za chwilę nie ma połaczenia, nie wiem co na to poradzić , co powinnam zainstalować, moze to zły sterownik do karty???

A jaką masz karte sieciową ? możliwe, że nie taki sterownik jak trzeba :roll:

a jak mam to sprawdzić, sorry ale jestem troche zielona…

Mój komputer ==> prawy przycisk myszy ==> właściwości ==> sprzęt ==> menedżer urządzeń ==> karty sieciowe

mam ta zainstalowana ale to chyba nie bardzo bo ona szfankuje

Broadcom 570x Gigabit Integrated Controller

chyba potrzebne jest cos jeszcze???

a po “odpaleniu” działa, zapisałaś ustawienia po instalacji sterowników? Najlepsze są sterowniki dedykowane czyli dołączone do karty, najnowsze czasem mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

najgorsze jest to ,że nie mam sterowników do płyty głównej, dlatego jestem zmuszona szukac ich w necie, problem polega na tym ze po zainstalowaniu sterownika komp normalnie chodzi , także internet, i chciałam wtedy wgrac program jakiś i przestało działac , odinstalowałam antywirusa znowu internet działał az do momentu gdy ponownie uruchomiłam komp, nie wiem co to jest i meczę sie z tym juz cały tydzień !!

musisz zainstalować dedykowane sterowniki do płyty głównej. Dopiero potem mozna dopatrywać się innych przyczyn w przypadku ich wystąpienia.

a jesli nie posiadam sterowników do płyty glównej to co mam zrobic?

poszukać, skoro jest płyta to i muszą być gdzieś sterowniki, najpewniej na stronie producenta płyty.