Internet - Sieć Blueconnect - modem Huawei E220


(system) #1

Witam serdecznie.

Dowiedziałem się, że ERA oferuje bezprzewodowy Internet z szybkością łącza 7,2 MB! Czy ktoś z was to ma i czy to działa? Podobno istnieją sieci HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS. Każdy ma inne łącze, wiecie, o co z tym chodzi?

GPRS = 60 kB/s

EDGE = 384 kB/s

UMTS = 1 mB/s

HSDPA1 = 1,8 mB/s

HSDPA2 = 7,2 mB/s

Ale zasięg HSDPA obejmuje jak narazie tylko większe miasta i okolice... Z tego, co widzę, to ja bym działał na sieci EDGE. Ale mówią też, że jak się jest w budynku to sygnał nieźle spada, czyli EDGE schodzi na 100 kB! Czy to prawda? I czy ktoś z was ma jakąś porządną mapę z zasięgiem blueconnect? Nie podawajcie mi strony ERY, bo tam ta mapa jest trochę głupia i za dużo z niej to nie mogę się dowiedzieć. W salonie ERY ta, co mnie obsługiwała miała na laptopie taką stronę czy coś i tam wpisało się nazwę miejscowości i było widać cały zasięg! Podam wam jeszcze stronę o tej usłudze.

http://www1.era.pl/phones/phone_details ... phone=1346


(MarS) #2

Tak, HSDPA działa tylko w dużych miastach

EDGE działa w tej chwili na większym obszarze Polski

GPRS działa wszędzie

To nie jest prawda, że EDGE zwalnia jak się jest w budynku. Menadżer połączenia, który obsługuje tę kartę, przynajmniej teoretycznie powinien udostępnić ten rodzaj łącza, który ma najsilniejszy sygnał na danym terenie. Jeśli sygnał będzie słaby, menadżer przełączy na wolniejsze łącze w sposób dynamiczny, czyli bez rozłączania połączenia

Mapa zasięgu projektu Blueconnect znajduje się pod adresem http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_pora ... net/zasieg

Nie wiem czego tam nie rozumiesz. Mapa jest precyzyjnie opisana tak, że dziecko by zrozumiało


(system) #3

Bo nie ma tam mojej miejscowości :frowning: I nie mogę określić, czy będzie mi działał HSDPA. A są podobno takie strony, gdzie wpiszesz miejscowość i masz dokładnie wszystko.