Internet słaby w grach przez hotspot i tethering

Witam, mam bardzo duży problem z internetem mobilnym, mianowicie to Internet jest szybki mam od 100mb/s do 300mb/s nawet jeśli wejdę na jakieś filmy czy strony internetowe nic nie zacina gry na telefonie też nie zacinają, ale jak wejdę już na laptopa i połącze się przez hotspot czy kabel to na grach skacze mi ping do 400pingu wszystko inne też działa jak np. filmy czy strony internetowe na laptopie, patrzyłem również czy laptop nie korzysta z internetu żeby zrobić jakąś aktualizacje windowsa ale to nie to, wchodziłem na menadżer zadań by zobaczyć czy również coś nie pobiera internetu ale również nie to, nie wiem już co mam począć w tym wypadku mam złożone ręce no i jestem zielony w tych sprawach więc też nie mam pojęcia za dużo na temat internetu

Sprawdź jeszcze, gdy reszta urządzeń jest wyłączona. Jak się ustabilizuje to może router nie wyrabia np. za stary (np. LTE bez agregacji).

Jakby gra internetowa działała na GNU/Linux to można w Mincie lub Ubunu Live spróbować ją włączyć – by wykluczyć, że Windows ma wpływ na internet podczas grania. Chyba że wynik zaburzy rozruch z barachła (np. jakiś budżetowy Pendrive) lub po USB 2.0.