Internet spowolnił - niski ping

Witam, z tej strony BlackyZ - chciałbym Wam zaprezentować mój problem z internetem.

Od pewnego czasu internet strasznie spowolnił, to znaczy; mam niski ping jednak strony www. wczytują się bardzo wolno. W dodatku gdy rozmawiam z kimś na TeamSpeak albo w grze typu CS:GO to strasznie odbiorcę zacina gdy mówi.

Nie wiem czy to wina internetu, czy modemu. Zazwyczaj gdy ściągam jakiś plik z pełną prędkością to zazwyczaj jest to 815kb/s.

Witaj na forum…

  1. Podaj dokładnie jaki masz internet - DSL (linia telefoniczna), kablówka, radiowy

  2. jaki dokładnie masz urządzenie sieciowe w domu (to, gdzie “wchodzi” internet - router z wbudowanym modemem, czy podobne),

  3. jak jesteś podłączony (kabel sieciowy, czy bezprzewodowo)

 

@Dominik Informatyk: ciekawa dedukcja drogi Watsonie. Na podstawie czego to wydedukowałeś? Jak może być “źle podpięty kabelek do routera”?

@bachus, jestem podpięty bezprzewodowo pod sieć Wi-Fi.

Internet, jeżeli się nie mylę jest radiowy w dodatku od prywatnego dostawcy.

Mój brat też używa tego samego łącza / internetu, ale jest podpięty pod kabel - nawet gdy nikt nie siedzi na internecie to zamula.

 

Może to jest odpowiedź. Od 2-3 dni tak jest, chociaż dopiero teraz sprawdziłem SpeedTest.
5759421683.png

Czyli skontaktuj się z dostawcą. Jak sieć radiowa - może źle ustawiona antena, może pojawiła się jakaś przeszkoda…

@bachus, powiedz mi może jeszcze co powinienem zrobić przed dzwonieniem do dostawcy.

Poza tym czy jest to normalne, że maks. 815kb/s mi ściąga jakikolwiek plik nawet z najszybszego serwera? 

Moja mama płaci 50zł miesięcznie za ten internet i telefon.

 

Internet znowu normalnie działa z niewiadomych przyczyn, dla mnie jest to bardzo dziwne.

BlackyZ proszę konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum