Internet strasznie spowolniony

Witam.

Mam Neostradę 2 Mb, świeżutkiego Windowsa XP Home SP2. Antywirus: Avast. Do tego SpyBot i Ad-Aware. Mam problem. Pomimo tego, że wczoraj instalowałem Windowsa, to dzisiaj internet działa mi jakby miał z 56 kbps ;/ Nie wiem o co chodzi. Wszedłem w net stat i tak wygląda log:

Proszę o pomoc bo nie wiem o co chodzi. Wszystkimi możliwymi skanerami co mam na komputerze skanowałem i nic.

Raczej przekroczyłeś limit transferu.

Daj logi z HijackThis i Silent Runners

Wolny limit transferu to jeszcze 17 GB. Tu daję log z HiJackThis

A tu z Silent Runners

Wchodzisz w Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe ODSP Host Service

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz ODSP Host i ok

Zafixuj, folder usuń z dysku.

Daj nowe logi > Silent ma być cały, bo jest urwany.

Faktycznie ten log Silent Runners mi się urwał :slight_smile: Już daję kompletnego

Internet nadal strasznie spowolniony nawet po usunięciu loga…a czym dokładnie był ten log?

Nie log a wpis. Spyware. Silent czysty. Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport. :wink:

może po prostu taki dzień z internetem różnie bywa poczekaj 2-3 dni i wtedy można szukać problemów, czasem server /router/ jakiś czas “przyzwyczaja się” do hostów, dziwne by było jakbyś od wczoraj złapał “syfa”, ale wszystko możliwe, przede wszystkim pamiętaj oprócz antywirusa o dobrej zaporze. Spróbuj jakiegoś skanera on-lne.

Problem nadal się utrzymuje… Ale sprawa wygląda tak, że jak np. coś ściągam to prędkość normalnie czyli ok. 250 kb/s. A jak otwieram stronki WWW to muli strasznie a czasem nawet ich nie wyświetla tylko zrywa z nimi połączenie. Może to być to, że np. Zapora skanuje każdą stronę przed otwarciem lub coś w tym stylu? Jestem zielony w tym temacie i tylko sugeruję co myślę :slight_smile:

wyłącz zaporę, antywirusa i jak temat się powtórzy to do providera z pytaniem jak ustawił dial-up / wysyłanie -ściąganie / na wysyłaniu standardowo powinno być 3/4 gwarantowanego limitu.

Muszę dać małe sprostowanie. Wszystkie strony działają ok. Z jednym wyjątkiem. Ebay.com działą tragicznie , otwiera się po paru minutach lub w ogóle. Ebay.pl albo Ebay.de działają normalnie :confused: O co tu chodzi? Nie myslę, żeby eBay pozwoolił sobie na tak długotrwałe problemy z serwerem.

to raczej problem dostawcy, może źle skonfigurował tablicę routingu i łączysz się przez jakiś “mulasty” serwer? Albo router dopiero “rozpracowuje” tablicę rotingu automatycznie, jeżeli mało osób w Twojej sieci wchodzi na tą stronę to router dopiero “uczy się” jak najszybciej połączyć / jeżeli pracuje w trybie automatycznym /. Po jakimś czasie powinno wrócić do normy bo nie ma cudów jak inne strony dobrze się ładują aby coś było z kompem.

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 23:58

zresztą jak chcesz dokładnie sprawdzić gdzie “ginie sygnał” uruchom wiersz polecenia / cmd / i wpisz: “tracert -w 2000 http://www.ebay.com” wyświetli Ci się trasa pakietu i nazwy serwerów / routerów /, gdy pojawi się komunikat “upłynął limit czasu żądania” i gwiazdki tzn. na tym routerze ginie pakiet, możesz domniemywać czy to w Polsce czy za granicą. 2000 to 2 / 2000 milisekund /sekundy na odpowiedź routera, możesz ustawić wyższy czas.