Internet stworzony własnoręcznie - Możliwe czy niemożliwe?


(knuxfanwin8) #1

Cześć.

Chciałbym surfować po sieci na swoim własnym internecie. Czy da się tak zrobić?

 


(lith) #2

musisz pożyczyć dyskietkę od Chucka Norrisa i sobie zgrać :wink:


(przemek7525) #3

Wiesz… Możesz zrobić taką prostą sieć między komputerami. Nazywa się to siecią LAN. Ale nie licz na zbyt wiele zasobów do przeglądania :P.

Internet to są (prawie) wszystkie komputery na świecie połączone w jedną sieć. Możesz próbować stworzyć własną w tym stylu. Powodzenia :D.


(Łukash) #4

Arturku a ja chciałbym podróżować po całym świecie swoją własną koleją…(własnoręczne stworzoną rzecz jasna :stuck_out_tongue: )

Nasze marzenia mają równe szanse na spełnienie, tak to można ująć :wink:


(roobal) #5

Nie, chyba że masz na myśli prywatną sieć LAN. Dostęp do internetu musisz wykupić u dostawcy. Internet składa się z trzech poziomów, 1. Sieć szkieletowa, tworzona przez największych operatorów; 2. Sieć operatorów, którzy płacą za dostęp do sieci szkieletowej - operatorzy międzynarodowi; 3; Operatorzy, którzy dzierżawią łącza od operatorów drugiego poziomu i udostępniają je dalej, są to głównie operatorzy lokalni. Jak widzisz, żeby stworzyć własny internet, musiałbyś stworzyć sieć szkieletową, albo być chociazby jej uczestnikiem, a żeby tego dokonać, musiałbyś mieć sumę pieniędzy na koncie, której nikt tu nie jest sobie w stanie wyobrazić :wink:

Nawet gdybyś chciał stworzyć własną sieć, to i tak musisz wykupić łącze z dostępem do internetu.


(Mariusz1994 1) #6

Nie ma takiej możliwości oprócz tego co wyżej :slight_smile:


(Jjoasz) #7

w teorii masz rację, w praktyce są sieci w których można swobodnie sobie surfować po komputerach… botnet toto się nazywa, internet w intranecie 8)


(roobal) #8

W sumie można i tak :slight_smile:


(Martin8731) #9

Internet to głównie serwery udostępniające usługi typu www, wideo. Komputer zwykłego Kowalskiego nic takiego nie udostępnia, co najwyżej mp3 w sieciach p2p. Możesz zainstalować apache2, postawić stronę i przeglądać ją z poziomu drugiego komputera w swojej sieci LAN.


(knuxfanwin8) #10

Słyszałem o hotspotach internetowych. Czy takie coś potrafi stworzyć sieć czy raczej przedłużać jej mocność?


(przemek7525) #11

Hotspot to zwykły punkt dostępu do Internetu. To nie jest żaden “internet stworzony własnoręcznie”, tylko otwarta sieć WiFi.


(roobal) #12

Artureczek, może rozwiń swoją myśl z pierwszego postu, to będzie wiadomo czy chodzi Ci o tworzenie własnej sieci, czy tylko o udostępnienie łącza bezprzewodowo.


(Kpc21) #13

I po świecie stworzonym przez siebie…

 

Stworzyć swój internet możesz. Ale dopóki inni ludzie, i to raczej w dużej ilości, się do niego nie podłączą, to nie będzie z niego żadnego pożytku.


(roobal) #14

Jeśli zakładasz, że zamierza stworzyć od podstaw wszelkie protokoły sieciowe i nie tylko, no to tak szybko się nie podłączą :wink:


(Karolekc5) #15

Przemyślenie Laika wiec proszę o wyrozumiałość.

Internet to połączenie globalne z całym światem morzem i niebem, a co jeśli powiedzmy że infrastrukturę w pl odetniemy od świata i nie będzie ona połączana w żaden sposób z innymi krajami, nie przekroczy granicy żaden bit. W Polsce siec będzie działać, polskie strony na polskich serwerach.itp.?

To będzie dalej internet ten jaki znamy, czy już bardziej siec LAN.


(Kpc21) #16

Nowych protokołów tworzyć nie trzeba, gdy ten cały model TCP/IP doskonale się sprawdza. Gorzej z infrastrukturą. Niby można stworzyć VPN działający przez Internet, ale to trochę mijałoby się z celem (o ile tworzenie własnego internetu w ogóle może mieć jakiś cel).


(roobal) #17

@Cholinex, to nadal byłby internet, tyle że polski :slight_smile: Patrz Chiny. LAN to na pewno nie będzie, bo taka sieć byłaby siecią rozległą, czyli sieć WAN.


(Kpc21) #18

Internet pisany dużą literą to już raczej nie będzie, ale internet - tak to nazwać można.

 

Bodaj Korea Północna ma taką autonomiczną sieć.


(Podkreskaa) #19

Swietny pomysl! Zamysl itnernetu z tym co sie teraz dzieje to zupelnie co innego