Internet Światłowodowy dla Klienta Indywidualnego

Witam… czy są jakieś odczuwalne różnice przy wyborze zawarcia umowy na Internet Światłowodowy w prędkościach
opłata miesięczna (przy umowie zawartej na 24 miesiące) 89,99 zł
600/120 Mb/s

opłata miesięczna
(przy umowie zawartej na 24 miesiące) 69,99 zł
300/60 Mb/s
Czy Jest Sens Brać umowę Na Droższy i mieć Lepszą Prędkość czy Lepiej Iść W Tańszy internet i nie płacić Tak Dużo… Będzie jakaś różnica odczuwalna dla mnie w Pobieraniu Gier Dajmy na to z Playstation :wink: jak mniemam przy prędkości 600Mb/s Gry będą pobierały się w przeciągu Kilku Minut nawet się nie obejrzę a będę miał już pobrane czy może Będzie trwało to 5-10 Godzin :wink: :wink: Bo Chciałbym mieć Internet i Pobierane Gry z Playstation i innych Platform Tak Samo jak Widzicie na Tym Screenie :wink:

No jest, w jednym przypadku jest szybciej, w drugiej wolniej.

Jednak zwróć uwagę że w obu przypadkach przepustowości nie zabraknie, możesz oglądać youtube w jakości FHD na kilku komputerach, na tv netflixa, przeglądać internet na komórce i wszystko będzie działać bez problemu zarówno na 300Mbps jak i 600Mbps.

A gdybym Wybrał opcję 600Mbps za którą mam płacić 89 miesięcznie a z kolei mają tą samą ofertę 600 Mbps za 58,99 abonament miesięczny więc nie wiadomo który cennik jest prawdziwy który Kłamie Jeżeli Dostawcy światłowodu dają Router Da się do niego podłączyć Kabel Sieciowy Esperanza Biały i ten kabel sieciowy Umieścić do Komputera Na którym Posiadam Prędkość 1gb/s Duplex zwiększy to Moc Internetetu sprawi że będzie jeszcze szybszy czy może Mam dokupić jakiś Router i podpiąć go do routera od światłowodu a potem te dwa złączyć Kablem sieciowym Do PC :wink: i czy taka operacja Da mi Takie Efekty :wink:

Miałem od UPC internet światłowodowy 250Mbs z kablami w mieszkaniu z connectbox, z kablem do telewizora i apiat do routera. To było do czerwca ub roku. Po śmierci żony zostałem z renciną i oddałem sprzęt, bo był internet na żonę.
Wziąłem za 29 zł od lokalnego dostawcy 50/5Mbs i oczywiście światłowód do routera.
Netflix śmiga, strony wcale wolniej się nie ładują, pobieram z prędkością 5.7MBs i wystarcza mi. Stary jestem, ale liczy się światłowód w mieszkaniu - brak utraty pakietów, no i nigdy nie miałem awarii internetu. Pewnie - multimedia też dawała internet światłowodowy, ale od modemu na klatce szły kable oploty. Mimo to, był to najlepszy download i upload równy downloadowi - a z 10 lat mieliśmy multimedia.
Trzeba to dobrze przekalkulować i uwzględniać straty pakietów, bo przy graniu nie jest to obojętne.
Zależy gdzie się mieszka. W miastach trzeba znaleźć dostawcę internetu światłowodowego z światłowodem do routera w granicach 300Mbs za jakie 50 zł. To wg mnie wypas, a nie przesada.

Znalazłem w Necie Jakiś taki Artykuł i szczerze nie wiem co o tym myśleć :wink: problem w tym że oni nie oferują tego internetu u mnie Tylko w innym mieście pomimo tego że mają wybudować sieć szerokopasmową w mojej miejscowości i 5 innych obszarach na Podkarp i mój dom zalicza się jako do Realizacji
Pytanie tylko czy będę mógł sobie zdecydować i wybrać jaką chce prędkość np 300 albo 600 bo takie mnie najbardziej interesują :wink: tylko Tego nie wiadomo czy Będzie taka opcja dostępna u mnie mówią jeszcze że Trzeba Mieć Własny Router :wink: jeśli chodzi o internet W przypadku zawarcia umowy na internet niezbędne jest posiadanie routera. W ramach promocji Voice Net urządzenia te użycza w cenie za usługę internetową. Pozostają one własnością operatora.

Damianominos - ale masz teraz jakiś internet? Sprawdź na ookla speedtest z ustawieniem serwera na Voice SA Rzeszów. Wpiszesz Voice i klikniesz w pierwszy serwer.
Ja mieszkam w Tarnowie - po środku między Krakowem, a Rzeszowem i jestem zaszokowany wskazaniem Voice Rzeszów.
W kolejności Tarnów, Kraków, Rzeszów:



Może zamiast gdybać i się zastanawiać skontaktuj się z operatorem i dowiedź się jak jest?
Jeśli zbudują przyłącze, to najmniejszym problemem będzie router czy wybór prędkości…
To są rzeczy nad którymi warto zastanawiać się później.

Gdybyś wiedział w jaki sposób działa trasowanie w internecie nie byłbyś “zaszokowany”.

1 polubienie

MatX1 to zakładając sobie Internet światłowodowy podpisując umowę na 300mb/s czym należy się Przejmować Najpierw jakie Sprawy związane z takim Netem trzeba załatwiać od razu ??

Najpierw należy się zainteresować tym, czy w ogóle taka instalacja się odbędzie :slight_smile:
U mnie operator zostawił ulotkę w skrzynce, że na osiedlu będzie możliwość skorzystania ze światłowodu.
Jeśli chcesz mieć pewność, że u Ciebie będzie podobnie, to myślę, że warto zasięgnąć u źródła - czyli u inwestora - operatora.

A zainteresuj się światłowodem od Orange:
https://www.orange.pl/zamawiam-swiatlowod
Chodzi całkiem nieźle za 59 zł

Niestety Nie Mogę Orange ponieważ on oferuje Tylko w wielkich Miastach :slight_smile: lub w innych miejscowościach Województwach różne regiony mają wybrane w tym Projekcie Np Jeden Obszar ma Orange Drugi INEA Albo UPC… U mnie Jest Voice Net który podjął się Budowy dostarczenia Internetu światłowodowego na 5 Podkarpackich Obszarów W innych obszarach Inni są
a ja pisałem z tą rzeszowską Firmą i pisali mi coś takiego

Witam, najwyższą prędkość jaką możemy zaoferować w ramach projektu to 600/120 Mb/s
Jeśli chodzi o Pański dom, to tak jest on objęty projektem
Jak zostanie już zakończona instalacja kabla światłowodowego, wtedy Nasi konsultanci będą Państwa informować telefonicznie o możliwości świadczenia usług
Zakończenie budowy infrastruktury przewidziane jest na koniec roku. Jak pisaliśmy wcześniej, gdy pojawi się możliwość skorzystania z usług będą Państwo o tym informowani
Konsultanci będą się kontaktować w celu umówienia wizyty technicznej. Technik będzie miał dokument umowy

Jak dla mnie to 5x wiecej niz standard. Przez ostatnie 5 lat miałem bodaj jak Bogdan (50/10), teraz mam 100/20 i mi to nie przeszkadza. Pomyśl trochę portfelem. Wolisz wydać 30 zł więcej miesięcznie, za 600 by szybciej pobrać gre, której nie kupisz, czy mieć 400 zł rocznie na dodatkowe gry i poczekać godzinke dłuzej…:wink: ?

W dzisiejszych czasach 100 Mbps jest okej jeśli nic nie pobierasz, a jedynie “streamujesz”.
Nawet w Apple TV, czyli usłudze z najlepszym bitratem, będziesz w stanie oglądać treści w 4K.

Jeśli w miarę regularnie coś pobierasz/wysyłasz i cenisz swój czas, to im szybsze łącze tym lepiej :slight_smile:

Ja wolałbym płacić więcej, a móc pobrać coś szybciej i nie tracić czasu na czekanie.

Marcin i MatX Wiesz ja ciągle pobieram gry które ważą Bardzo dużo GB więc pobieranie ich zajmuje Kilka Godzin lub nawet dni na Steam więc Potrzebuję szybkiego Internetu bo on mi się przyda też do konsoli żeby móc gładko. i szybko ściągać tam gry i nie czekać długo… np z bardzo wolnym internetem 5 dni na ściągnięcie czegoś… :slight_smile: więc to 600 było by Super Opcją dla mnie ale Niestety Nikt nie przyszedł żaden technik :frowning: nie podłączyli mi tego światłowodu Nadal a ja czekam i nie wiadomo ile jeszcze będę czekał… :slight_smile:
i Oczywiście do Oglądania Filmów 4K Na Youtube bez zacinania ich i czekania aż się zbuforują żeby można było :smiley: oglądać Dalej.

No niestety musisz się zdać na łaskę inwestora.
Nie ma co się tak angażować i tracić czas na gdybanie, będzie to będzie i tyle :slight_smile:

Ja też czekam na coś szybszego niż 200 Mbps z obecnej kablówki, chociaż oczywiście nie cierpię bardzo z powodu takiej prędkości.