Internet światłowodowy od lokalnego dostawcy

Witam,
posiadam aktualnie internet kablowy od Orange. Maksymalna prędkość jaką daje radę osiągnąć to download 1MB/s (około), a zależy mi na znacznie większej prędkości. Dlatego też planuję montaż światłowodu od lokalnego dostawcy (większe firmy takie jak orange nie oferują światłowodu w moim miejscu zamieszkania). Stąd moje pytanie: Czy lokalne firmy zajmujące się montażem światłowodu kładą faktycznie światłowód, czy zostawiają miedziane podłączenia i do nich się podłączają? Przecież jeśli mamy miedziane podłączenie to światłowód nic nam nie daje. Ta firma lokalna ma skrzynkę na rogu mojej ulicy i podobno może zamontować światłowód.

Najprawdopodobniej podłączają światłowód (FTTH). Ale, czy nie łatwiej do nich zadzwonić zamiast pytać na forum?

Dzisiaj próbowałem już kilkanaście razy, ale nikt nie odbiera. Chciałbym tylko się dowiedzieć, czy im się to opłaca, czy mogą podpisać umowę o świadczenie usług światłowodowych i faktycznie nie podłączyć światłowodu, tylko podłączyć się do starego okablowania?

Nie mogą użyć kabla telefonicznego do światłowodu. Inną kwestią jest to, że firmy puszczają światłowody także napowietrznie np.

Światłowód doprowadzony jest do domu,mieszkania,następnie podłączony do gpona a ten łączy się z routerem.

Aha, właśnie o to mi chodziło: Czyli nie ma takiej możliwości, żeby połączyć światłowód z ich skrzynki z moim kablem, który teraz umożliwia mi połączenie z internetem. Jutro spróbuję się z nimi skontaktować. Dzięki wszystkim za pomoc

Swoją drogą, mówiąc napowietrznie masz na mysli kable zupełnie do niczego nie przymocowane, luźno wiszące, bądź leżące?

Mam namyśli ciągnięte od słupa do słupa powietrzem tudzież po ziemi (w każdym bądź razie nie pod ziemią).

Jeśli nie można się do nich dodzwonić to zapaliłaby mi się lampka ostrzegawcza. W przypadku awarii będzie tak samo. Pytanie na ile Ci zależy na niezawodności. Prędkości na pewno będą bardzo dobre - dopóki będzie działało.

1 polubienie

Dzisiaj jest 11 listopada swięto i wolne to kto ma odebrać pająki z zakątków?