Internet światłowodowy

Witam,
ostatnio zamontowano u mnie internet światłowodowy od Orange. Po dniu od zainstalowania go pojawiają się problemy z połączeniem w moim komputerze. Ethernet pokazuje że jest Brak Internetu, mimo że w innych urządzeniach działa. Próbowałem czyścić nazwy DNS za pomocą komend, ale to nie pomogło. Pomaga tylko zresetowanie karty sieciowej 2 razy. Jeśli ktoś zna sposób jak to naprawić będę wdzięczny.
Pozdrawiam

Sprawdź na innej karcie sieciowej na PCIe, czy działa.
Być może jakieś problemy w Win10 ze sterownikiem.
Jeżeli nie masz innej karty sieciowej to uruchom jakiś system Linux (np. Ubuntu) z pendrive i sprawdź jak tam się zachowuje połączenie internetowe. Jeżeli będzie ok to masz już diagnozę, że winny jest sterownik karty sieciowej.

Ewentualnie przypisz jej stały adres IP i ręcznie ustaw bramę i maskę sieciową.

Witam, przeczytałem i spróbowałem użyć poprawki w regedit, ale ja mam EnableActiveProbing już ustawione na 1.

Spróbuję, dziękuję

Witam, odpaliłem Ubuntu Bionic Beaver w wersji live z płyty, internet nie działał i tam.

Zamiast się za przeproszeniem pier… 10x już byś zadzwonił do dostawcy i załatwił sprawę.

Mam taki sam net. stara porada . Wyłącz poczekaj 5 minut i włącz.Funbox 3.0. Z tyłu masz guzik.

Szczerze wątpię. Gdyby to była wina dostawcy internetu to nie byłoby na wszystkich urządzeniach.

Przecież jak byk widać, że winna jest konfiguracja jednej stacji roboczej, albo jej awaria sprzętowa. Może tylko kabel gdzieś nie łączy?