Internet szaleje (losowo duży ping)

Witam, od około miesiąca mam problem z internetem. Jako gracz league of legends zauważyłem pewien problem. Zawsze mój ping wahał się od 35-50. Teraz sprawa wygląda w taki sposób, że przez 3-4 sekundy ping utrzymuje się na poziomie 40-50 i nagle jest to 350 i po paru sekundach opada i tak w kółko. Powoduje to ogromne problemy z graniem w gry multiplayer.
Pomyślałem, że może to być wina dostawcy, więc przetestowałem mój internet z telefonu poprzez udostępnianie sieci. Niestety problem ten sam. Wtedy doszedłem do wniosku że jednak musi to być wina karty sieciowej. Więc internet przetestowałem na laptopie. Wynik taki sam. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc.
P.S. poniżej zostawię zdjęcie ze strony sprawdzającej ping

Otwórz kilka okienek z CMD, w każdym z nich wpisz polecenie ping do innego serwera i obserwuj co się dzieje. W jednym niech to będzie ping do wp.pl, w innym do bramy, w innym do DNS-a z którego korzystasz, a w czwartym na adres 8.8.8.8
Adresy bramy i DNS weź w informacji po wykonaniu polecenia ipconfig /all (w CMD)

Polecenie ping ma mieć przełącznik /t
W przypadku badania 8.8.8.8 tak ma wyglądać:
ping 8.8.8.8 /t
polecenie zatrzymujesz poprzez ctrl+c

No powiem, że wynik taki sam jak na zrzucie ekranu strony który pokazałem. ping1ping2ping

Przynajmniej coś już wiemy. 10.0.0.1 to adres bramy, tak? Należy do puli adresów “prywatnych”, więc problem nie występuje z Internetem, a z komunikacją pomiędzy komputerem a routerem, bądź w jednym z tych urządzeń. Skoro komputer wykluczyłeś, to problemem może być albo sam router (zakładam, że on jest bramą), albo w połączeniu pomiędzy nimi.
Napisz gdzie masz router, czy w domu czy u dostawcy, w ogóle napisz co to za “Internet”.

Router mam w domu, jest to internet radiowy StrowgerNet. No ale jak pisałem wykluczyłem także ten router ponieważ problem występował również na internecie z telefonu od orange poprzez udostępnianie sieci (wi-fi hotspot)
P.S. Tak 10.0.0.1 to adres bramy

Czyli problem występuje w komputerze, nie jest to problem z siecią. Trzeba by było zobaczyć aktywność sieciową, może coś zajmuje jakieś zasoby, to raczej problem oprogramowania.

Ahhh… O komputerze również pisałem że jak najbardziej wykluczam tę opcje ponieważ sytuacja powtarza się również na dwóch laptopach
Jedyna rzecz jaka przychodzi mi na myśl to że “coś” musi zakłócać połączenie, ale nie mam pojęcia co

Dobra, to nie wina komputera, sformatowałem go całego i problem ustąpił na około 10h
Więc raczej to nie wina oprogramowania