Internet + telefon Era

Witam.

Niedługo kończy mi się umowa na internet z TP.

Telefon jest praktycznie niepotrzebny, bo komórki są tańsze, lecz gdy starałem się o internet mając najtańszy abonament telefoniczny twierdzili, że trzeba go zwiększyć do 50zł, potem to się niby zmieniło, wiec co miesiąc wyrzucam 50zł.

Ale do rzeczy. Chciałbym zerwać umowę z TP, przenieść się do Ery i mieć tam telefon na najniższym abonamencie (30zł) oraz internet, prawdopodobnie 2MB.

Lecz dręczy mnie pytanie czy TP nie bedzie robiła problemu przy takim przeniesieniu się i czy nie będą potrzebne dodatkowe opłaty, bo kiedyś jak chciałem mieć internet z Netii to się nie dało “z przyczyn technicznych niezależnych od firmy Netia”.

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten tamat to BARDZO PROSZĘ o pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie musisz nawet rozmawiać z TP - wystarczy zgłosić chęć przejścia do Ery w ich punkcie, a oni już to załatwią. Przy tym wszystkim musisz jednak mieć świadomość, że zarówno telefon, jak i internet w Erze nie będzie korzystał z infrastruktury TP, tylko z oddzielnych kart SIM lub z zewnętrznej anteny, jeśli to WiMax, zatem prędkość 2Mbit/s to dość duże teoretyzowanie.

Chcesz wiedzieć wszystko dokładnie, to poczytaj na stronce, zadzwoń, albo odwiedź jakiś ich punkt i wypytaj.

kolego nie wprowadzaj kolegi w blad era tez korzysta z lacz tp mozesz miec telefon i internet po kabelku bez zadnych kart SIM, pozatym tez bralem lacze z neti ale tylko internet 60 dni uruchamiali ale udalo im sie, a mam abonament w tp socjalny 28zl :smiley: orange netia puszca ci internet na tym abonamencie a TP nie :smiley: pozdrawiam

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf … tacjonarny

…faktycznie - pozmieniało się trochę, odkąd ostatnio o tym czytałem :wink:

Ja polecam Ci internet z Dialogu - jeszcze mnie nie zawiódł, zero problemów. Obecnie większość ISP dostarcza internet poprzez łącza TP.

Co do łącza - 2Mbit/s to nie jest prędkość przyszłościowa, nawet przy 3,5Mbit/s nie można płynnie oglądać filmów w wysokiej rozdzielczości na youtube.

Polecać to my możemy. Problem tkwi w tym że, nie wszędzie jest możliwość techniczna na starych liniach Tp do puszczenia większej przepływności niż np. 2Mb.

Jeśli rzadko korzystasz z telefonu stacjonarnego, najkorzystniejsze będą chyba oferty “łączone” (internet z telefonem). A jeśli chcesz oddzielnie - najtańszy abonament telefoniczny na liniach TP ma obecnie chyba Dialog (28 zł), bo na socjalny już od dawna nie można zawierać nowych umów. Natomiast jeśli chodzi o internet, musisz porównać, ale ostatnio TPSA sporo obniżyła ceny Neostrady i w tym momencie była to najtańsza oferta. Jednak inni operatorzy powinni już zdążyć na to zareagować.