Internet + telefon na linii TP

Witam.

Nieco przyspałem i dopiero teraz rozkmniłem, że za 2 dni kończy mi sie umowa na Neo i tel stacjonarny :expressionless:

Aktualna opcja tel to plan coś tam 60 minut darmo za 50zł i Neo 1mb/s za 44zł.

I teraz pytanie. Oczywiście chodzi o to aby była jak najtaniej w opcjach :

Net przynajmniej 2mb/s - więcej nie potrzebuje a i na kablach ponoć pociągnie max 6-7mb/s ( wg. Tp/Orange 10 ).

Telefon stacjonarny - musi być dla starszej osoby, żaden Voip, zresztą nie będę cały dzien trzymał włączonego routera żeby to działało :-x

Jakie mam w tym wypadku opcje, w Orange już wiem że jedyna to przedłużenie Neo osobno ( 49/24msc ) a tel osobno (49/24msc ), ale 98zł przez 2 lata to duuużo :shock:

A na rok wychodzi 118/msc :o

Czy biorac pod uwagę, że umowa kończy sie za 2 dni mogę wypowiedziec i przeniesc sie np. to Tmobile ( ponoć świadczą usługi na linii TP ).

Poza Tmobile pzostaje mi jeszcze z tego co wiem Multimo ( jakoś nie budzi mojego zaufania ) i Netia ( odpada, duzo osób które znam miało z nimi kłopoty ).

Co wybrać :?:

Macie jakieś doświadczenia w tym względzie :?:

Praktycznie nie masz żadnych opcji oprócz tej, którą podałeś. Wypowiedzenie umowy musi nastąpić z tak zwanym „miesięcznym okresem wypowiedzenia” – faktycznie zaspałeś.

Nie sądzę by Orange ot tak sobie, (bo zaspałeś) zrezygnowało z Klienta. Umowa zostanie automatycznie przedłużona.

Net przynajmniej 2mb/s - więcej nie potrzebuje a i na kablach ponoć pociągnie max 6-7mb/s ( wg. Tp/Orange 10 ).

Telefon stacjonarny

Tak, zostanie przedłużona, ale w umowie pisze, że na czas nieokreślony ( choć na infolinii powiedzieli że na 6 miesięcy na dotychczasowych warunkach ).

Tak czy siak mozna ją wypowiedzieć chyba :?:

Tylko :? jak sie ma teraz wypowiedzenie umowy w kwestii kar, no mo w sumie nie korzystam z “promocji” więć nie powinienem płacić kar za wypowiedzenie :?

Tylko czy wypowiedzieć w Orange czy isć do np. Tmobile i niech oni to zrobią za mnie :?:

w netii masz lepiej a komentarze niech zostaną tylko komentarzami

wez to co jak internet DO 10mb + tel stacjonarny non stop i router za free - 96 zł lub 86 zależy od lokalizacji

Niee netia odpada.

Poza Orange tylko Tmobile.

Tylko pozostaje kwestia rozwiązania umowy/przeniesienia numeru tel do TMobile.

Ja to będzie wyglądać zważywszy, że umowa z Orange kończy sie za 2 dni :?

Przecież Orange to właśnie dawna Neostrada (TP S.A.) i tu posiadasz nadal umowę wiążącą.

Teraz, jeżeli chodzi o TMobile. Wydaje mi się, że osobiście musiałbyś udać się do punktu obsługi klienta i przedstawić sprawę – może coś wskórasz, choć wydaje mi się to mało prawdopodobne gdyż omawiany problem dotyczy telefonu i Internetu stacjonarnego a TMobile to operator urządzeń mobilnych.

@lioton, jeśli zrezygnujesz z umowy w ciągu tych 6 miesięcy będzie naliczona kara umowna. W tym czasie możesz, ale nie musisz jej przedłużyć. Będzie ona na warunkach takich jak do tej pory. Możesz jednak napisać pismo z informacją o rezygnacji ze skutkiem na koniec okresu utrzymaniowego. Jeśli Orange będzie miało w tym czasie ofertę, która będzie Cię zadowalać zawsze możesz wycofać się z wypowiedzenia umowy.