Internet TP, a telefon w Netii

Hej. Mam teoretyczne pytanie. Załóżmy, że jestem klientem tp. Mam u nich neta i telefon, ale netia ma bardziej fajną ofertę telefonu. Czy jeżeli w tp zrezygnuję z telefonu i przejdę do netii, to nie zlikwidują mi także neta?

Tak samo w drugą stronę. Załóżmy, że internet netii jest lepszy, ale tp ma ciekawy pakiet telefonu. Da radę tak zrobić?

I jeszcze jedno pytanie. Załóżmy, że rezygnuję z usług tp i przechodzę na netie (internet + telefon). Dalej będe korzystał z lini tp, tak?

Jeżeli weźmiesz net i telefon w jednej firmie to będziesz płacił mniej jako pakiet.Raczej wyjdzie ci drożej jakbyś wziął od dzielnie.Ja mam w neti telefon 43zł (2h na rozmowy) i 10mb za 58.

Załóżmy, że rezygnuję z usług tp i przechodzę na netie (internet + telefon). Dalej będe korzystał z lini tp, tak? Tak,ja mam tak samo.

Prawdopodobnie TP doliczy ci utrzymanie linii co wyjdzie drożej niż abonament na numer telefonu.

obie usługi moga byc swiadczone oddzielnie tzn net od tp a telefon od netii

ale lepiej brac pakiet bod jednego dostawcy bo wychodzi taniej np w netii bylo tak ze jak bierzesz pakiet to przez 3 miesiace tel i net masz za 1 zł

ps tp ci nic nie doliczy za utrzymanie łacza, opłata jest tylko jezeli masz sam internet a na danej linni nie masz telefonu od obojetnie jakiego dostawcy /np mozesz miec dialog crowley itp

tzn masz sam goły internet to masz +30 zł

Jakim prawem? Przecież netia i tp korzystają z tej samej. A skoro zmieniam tylko operatora to raczej nie powinno być problemu. Nie jest tak, że po wypowiedzeniu umowy tp, za tą linię płacę Netii w ramach jakiegoś abonamentu?

Jeżeli masz telefon w tp a chcesz mieć internet w Netii to będziesz płacił za telefon w tp i net w Netii. Jeżeli nie masz telefonu w tp ani netii a chcesz mieć internet to musisz płacić za"utrzymanie łącza". Jest to nie opłacalne.

Ja również potwierdzam słowa Bisona616. Opłatę za utrzymanie łącza płaci się tylko i wyłącznie wtedy gdy masz sam internet od TP lub innego dostawcy, natomiast nie masz żadnego telefonu stacjonarnego. Gdy weźmiesz jakikolwiek telefon stacjonarny na linii TP to opłata za utrzymanie łącza przestaje Ciebie dotyczyć.

Wyjątkiem jest telefon stacjonarny z telefonii komórkowej. Nawet gdy go będziesz posiadał to i tak będziesz płacił opłatę za utrzymanie łącza. Jest tak dlatego, że operatorzy komórkowi korzystają z własnych łącz.

Nie zlikwidują ani nic nie doliczą.

To chyba logiczne.

Czy w przypadku LLU i samego internetu od innego operatora niż tp(np netia) opłata za utrzymanie linii też jest pobierana?

tak pobieraja za utrzymanie łacza