Internet traci pakiety/Wysoki loss w grach sieciowych

Witam mam problem z internetem w grach przez neta mam wysoki loss i ścina mnie tak na 2-3 sekundy mam takiego laga i loss skacze do 45%. Mój sprzęt GeForce GTX 970, Intel core i7-4790k, 16GB ramu Internet 45Mbps i tak co kilka minut mam kto będzie taki uprzejmy i pomoże???

Witaj na forum. Szkoda tylko, że poza podaniem konfiguracji komputera nie podajesz istotnych informacji:

Jestem podłączony przez kabel korzystam tylko ja i rodzice z laptopa, dostawca, nic się nie ściąga. Pisałem do dostawcy ale u nich wszystko w porządku.

Jeszcze raz:

No przez kabel internet kablówka a mam modem cisco a router tp-link ale nw jaki model :frowning: ale nigdy nie mialem takiego problemu dopiero od miesiąca po zainstalowaniu World of Tanks ale już usunąłem ale loss cały czas jest  nw czy to przez zapore systemu windows, bo po zainstalowaniu WOT zapora mi wyskoczyła i poklikałem jakieś tam rzeczy i nw czy przywrócić zapore do ustawień domyślnych.

Proszę poprawić tytuł na taki, który konkretnie opisuje problem, w przeciwnym razie temat trafi do kosza.

1/ trzeci raz pytam - kto jest dostawcą internetu?

1.No dostawcą jest http://www.mtk-tv.pl/internet-myszkow od nich mam internet to nw czy to jest dostawca Myszkowska Telewizja Kablowa bo tak to to nw kto jest dostawcą. 2.Nie pingowałem i nw jak to zrobić. 3. Tego to już nie pamiętam.

 

 

 

nw co to nw.

To znaczy nie wiem. Ja już wszystkiego próbowałem resetować internet porozłączałem te wszystkie kable znowu podłączyłem i nic, karta sieciowa jest najnowsza. Mam nowy komputer ale zaś internet nie działa poprawnie na starym dobrze działał to jest jakaś porażka zawsze coś jest nie tak. Karta sieciowa to Realtek PCie GBE Family Controller.

Czyli masz wrażenie, że to wina komputera? Zacznij może od wrzucenia logów w dziale bezpieczeństwo (https://forum.dobreprogramy.pl/bezpieczenstwo-15f.html). Jak to zrobić: https://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html

Jak tam specjaliści nic nie stwierdzą podejrzanego, to wróć do tego wątku - mam go w obserwowanych, więc będę widział gdy odpiszesz.

Zrobiłem tam co mi kazali ale to nic nie daje, to jest niemożliwe że coś jest z kompem nowy komputer nie instalowałem żadnych  programów jedynie to Team Speak 3 i gry z oryginalnych stron np: CSGO ze steam. Grać nie idzie lossy do 45% dochodzą tylko w grach przez sieć a w GTAV to ja ani jednego laga nie miałem chodzi na 60fps idealnie a przez neta to jest jedynie jakaś masakra.

Hej,

A próbowałeś na okres testów podłączyć komputer bezpośrednio do modemu kablem sieciowym? Wtedy też pojawiają się w grach spadki prędkości neta bądź utraty pakietów?

Pozdrawiam,

Tak próbowałem, ale internet wtedy nie działa, co zrobić żeby zadziałał przez ten modem???

Hej,

A jak podłączasz komputer z modemem? Przy pomocy tej samej karty sieciowej i kabla, którym łączysz się z routerem, gdy normalnie masz podłączoną sieć? A może masz ustawione na sztywno adresy IP w komputerze i stąd brak połączenia? Jak wyglądają poszczególne diody na modemie, gdy połączysz go bezpośrednio z komputerem?

Pozdrawiam,

Tak tym samym kablem i kartą sieciową.

Tego to nie wiem czy na sztywno, nie znam się na tym.

Jak podłącze przez modem to wszystkie diody są na zielono, a przez router to 4 diody się świecą na zielono a ta jedna czyli LINK mruga na taki czerwony, a jak jest podłączony przez modem to mruga na zielono to jak to skonfigurować żeby działało???

I jak sie podłączam pod ten modem to biorę rozwiązywanie problemów i wyskakuje błąd że jakaś brama jest niedostępna???

Hej,

Różnica jest tylko w wyglądzie diody Link? Żadna inna?

Podłącz się najpierw poprzez modem, później poprzez router i podaj wyniki polecenia ipconfig -all przy obu rodzajach połączeń. Polecenie wpisujesz w wierszu poleceń (cmd).

Pozdrawiam,

A może coś jest źle ustawione że mam takie lossy czy wszystko jest dobrze ustawione w karcie sieciowej dodam ustawienia zawansowane z karty sieciowej.

Adres sieciowy - Nieobecna

Automatyczne wyłączenie gigabit - Wyłączone

Bufory odbioru - 512

Bufory Transmisji - 128

Dopasowanie do wzorca wybudzenia - Włączone

Energooszczędny Ethernet - Włączone

Ethernet efektywny energetycznie - Włączone

Large send Offload v2 (IPV4) - Włączone

Large send Offload v2 (IPV6) - Włączone

Moderacja Przerwania - Włączone

Pakiet wybudzenia Magic Packet - Włączone

Piorytet i Vlan - Włączony piorytet i Vlan

Ramka Jumbo - Wyłączone

Receive side Scaling - Włączone

Rozładowanie ARP - Włączone

Rozładowanie RS - Włączone

Sterowanie przepływem - Włączone Rx i Tx

Suma Kontrolna bez obciążenia IPv4 - Włączone Rx i Tx

Suma Kontrolna bez obciążenia TCP (IPv4) - Włączone Rx i Tx

Suma Kontrolna bez obciążenia TCP (IPv6) - Włączone Rx i Tx

Suma Kontrolna bez obciążenia UDP (IPv4) - Włączone Rx i Tx

Suma Kontrolna bez obciążenia UDP (IPv6) - Włączone Rx i Tx

Szybkość u dupleks - Automatyczne Negocjacje

WOL i szybkość zamykania łącza - Najpierw 10 Mbps

Zamknięcie wybudzenia przy uaktywnieniu sieci - Włączone

 

 

Hej,

Jak dla mnie ustawienia są poprawne. Co z rezultatami polecenia ip config?

Pozdrawiam,

Mam takie same ustawienia i jest Ok, aczkolwiek miałem raz taki problem że nie widział podłączonego kabla. W menadżerze urządzeń trzeba wtedy wyłączyć kartę na parę sekund a potem ją włączyć. W zdarzeniach karty był kod błędu 0x15.
Instalacja nowych sterowników nic nie pomagała, tak jak resetowanie sieci.

Driver Name: oem12.inf
Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Service: rt640x64
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0x15
Problem Status: 0x0